11 грудня 2021, 09:09

У НАТО спрогнозували реакцію країн-учасниць на вимоги Росії, яка виступає проти інтеграції України

Генсек НАТО розповів, від кого залежить членство України у цьому блоці.

У НАТО спрогнозували реакцію країн-учасниць на вимоги Росії, яка виступає проти інтеграції України

Провідні столиці країн-учасниць не слухатимуть Москву, яка виступає проти інтеграції України до Альянсу. На це сподівається генсек НАТО Єнс Столтенберг. Таку заяву він зробив у Парижі на спільному брифінгу з головою МЗС Франції Жаном-Івом Ле Дріаном і головою Міністерства ВС Флорансом Парлі.

Він зазначив, що Україна не є учасником НАТО, тому зобов'язання щодо безпеки не належать Києву. При цьому Україна залишається партнером Північноатлантичного блоку, а всі країни-учасниці підтримують суверенітет і цілісність української держави. За його даними, країни-члени військової коаліції надають допомогу, зокрема для посилення потенціалу, передачі спорядження та підготовки військовослужбовців.

Генсек НАТО зазначив, що Київ сам має право обирати свій шлях у питанні входження до організації. Рішення щодо прийняття України до Альянсу також залежить від його 30 країн-учасниць.

На думку Столтенберга, Москва намагається відновити сфери впливу, коли прагне контролювати політику сусідніх держав.

Зазначимо, що на початку грудня глава РФ Володимир Путін запевнив, що хоче отримати від Заходу зобов'язання щодо невходження України до НАТО. У блоці наголосили, що у Кремлі не мають права вето на членство Києва в Альянсі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія пророкує війну у Європі у разі вступу України до НАТО.

Кулеба назвав найкращу відповідь на ультиматуми Путіна щодо НАТО.

Напередодні Столтенберг відповів на ультиматум Кремля не брати Україну в НАТО.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини