10 грудня 2021, 11:34

Тиск США на Україну через автономію для Донбасу: у Білому домі дали відповідь

Напередодні у низці російських ЗМІ з'явилася інформація про те, що Вашингтон нібито готовий вимагати від Києва надання Донбасу автономії.

Тиск США на Україну через автономію для Донбасу: у Білому домі дали відповідь

Учора, 9 грудня, у Білому домі під час брифінгу прессекретар Джен Псакі вирішила розставити всі крапки над "і" у питанні щодо Донбасу та надання регіону автономних прав.

Псакі наголосила, що президент США під час переговорів із Володимиром Путіним не порушував тему автономії для Донбасу, інформує пресслужба Білого дому.

До того ж Вашингтон не збирається чинити жодного тиску на Україну щодо автономних прав Донбасу. У США наголосили, що вони виступають за територіальну цілісність і суверенітет України.

9 грудня багато російських ЗМІ, посилаючись на агентство AP, опублікували статті про тиск Вашингтона на Київ щодо Донбасу. У статті йшлося, що США вимагатимуть надати автономію регіону у галузі поліції, охорони здоров'я та освіти.

Також у ході брифінгу Псакі дала зрозуміти, Вашингтон не вірить у слова Путіна про те, що на Донбасі справжнісінький "геноцид" і за ним стоїть Київ. У Білому домі нагадали президентові Росії, що саме його країна стоїть за конфліктом на Сході України.

Раніше Київ звинуватив Москву у зриві роботи ТКГ з питань Донбасу. Усі пропозиції з боку України блокуються Росією.

Нагадаємо, Луценко та Шуфрич озвучили плани Росії щодо Донбасу, які вони пропонували Києву у 2014 році.

Також ми повідомляли, що в Офісі президента України вкотре заявили про готовність Зеленського до зустрічі з Путіним.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини