9 грудня 2021, 09:28

Посадка літака Ryanair із Протасевичем – операція білоруських спецслужб: диспетчер дав свідчення

Посадка літака Ryanair у Мінську з Протасевичем на борту – спецоперація, яку розробили спецслужби Білорусі.

Посадка літака Ryanair із Протасевичем – операція білоруських спецслужб: диспетчер дав свідчення

Днями стала відома вся правда про вимушену посадку літака Ryanair із Протасевичем на борту в аеропорту Мінська. Спочатку влада країни говорила, що їм надійшла анонімна інформація про бомбу на борту рейсу. Проте пізніше з'ясувалося, що головною метою посадки був арешт опозиційного журналіста Романа Протасевича.

Вчора, 8 грудня, журналісти видання NYT опублікували статтю, в якій йдеться про те, що колишній диспетчер мінського аеропорту, який був присутній під час вимушеної посадки літака Ryanair, дав свідчення у Польщі проти білоруської влади.

Згідно з джерелом, колишній диспетчер мінського аеропорту проникнув у Польщу разом із невеликою групою мігрантів.

Відомо, що він уже дав свідчення проти білоруської влади. За його словами, посадка літака з Протасевичем на борту – спецоперація білоруських спецслужб.

Диспетчер підтвердив інформацію про те, що спецслужби повідомили капітана про вибуховий пристрій на борту його літака. Після цього вони змусили його приземлитися у мінському аеропорту для перевірки.

Весь цей час офіцер служби розвідки Білорусі перебував у диспетчерській і постійно був на телефоні, повідомляючи про кожен рух і про те, що відбувається навколо літака.

Раніше ми повідомляли, що з червня 2021 року на зв'язок не виходить диспетчер Олег Галегов, який у травні посадив літак Ryanair із Протасевичем на борту.

Нагадаємо, 7 липня 2021 року Протасевич вперше вийшов у Мережу і заявив, що має тепер новий акаунт у Twitter. Користувачі мережі неоднозначно сприйняли цю новину.

Також ми повідомляли, що, за словами Олександра Лукашенка, до Мінська приїжджали представники "ЛНР", щоб провести допит Романа Протасевича.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини