5 грудня 2021, 07:32

Замах на Ердогана: ЗМІ повідомили про бомбу під машиною супроводу глави Туреччини

У Туреччині запобігли можливому замаху на главу країни Реджепа Тайіпа Ердогана.

Замах на Ердогана: ЗМІ повідомили про бомбу під машиною супроводу глави Туреччини

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, ймовірно, мало не став жертвою замаху. Можливо, його намагалися підірвати.

Про це повідомило турецьке видання Cumhurinet.

Повідомляється, що замах спробували вчинити під час відвідин президентом міста Сіірта, що на південному сході країни. Під дном автомобіля поліціянта, який супроводжував кортеж Ердогана, було виявлено саморобний вибуховий пристрій.

Бомбу після дослідження знешкодили експерти підривом. Наразі слідство працює з автомобілем, під який заклали пристрій. Шукають відбитки пальців зловмисників.

У МВС Туреччини вказали, що бомба була закладена під днищем особистого автомобіля поліціянта, який прямував до Сіірти для супроводу Ердогана. Був на меті у підривника президент чи правоохоронець, поки що невідомо.

Контекст

Ердоган є президентом Туреччини з 2014 року. Через два роки при владі він пережив спробу державного перевороту, яку намагалася влаштувати група високопоставлених військових. У тих подіях турецький лідер мало не загинув у Мармарисі, де готували пастку для нього. Він встиг виїхати до Стамбула, а двох його охоронців було вбито.

Загалом у ході спроби держперевороту загинули 238 людей.

Реакція Ердогана була дуже жорсткою: у причетності до держперевороту звинуватили близько 26 тисяч людей, у в'язницю потрапили понад 2,8 тисячі військових, відсторонили від служби 5 генералів і 26 полковників, відібрали турецькі паспорти у 75 тисяч громадян.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Караулов розповів Гордону про неодноразові замахи на Путіна.

Ми також писали, що за кілька годин до виступу Зеленського в ООН на його помічника Шефіра скоїли замах.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини