4 грудня 2021, 15:05

У Туреччині озвучили "ідеальний варіант" вирішення конфлікту між Росією та Україною

На відміну від Туреччини, основна частина країн Заходу не має таких конструктивних зв'язків із Росією, тому саме Анкара може вплинути на недопущення ескалації.

У Туреччині озвучили "ідеальний варіант" вирішення конфлікту між Росією та Україною

Анкара може зробити "конструктивний внесок у зниження напруженості" між Москвою та Києвом.

У суботу, 4 грудня, прессекретар президента Туреччини Ібрагім Калин в інтерв'ю агентству "Анадолу" заявив про готовність створити майданчик для діалогу Зеленського та Путіна.

"Безумовно, найкращим виходом було б розв'язання питання самими сторонами, а саме Росією й Україною. Це був би ідеальний варіант. Проте якщо подібне не виходить, то Туреччина може зіграти роль, зробити конструктивний внесок у зниження напруженості", – сказав Калин.

У Анкари налагоджені добрі стосунки як із Москвою, так і з Києвом, що дозволить мінімізувати ймовірність ескалації у регіоні.

"Багато країн Заходу не мають подібних конструктивних зв'язків із Росією, і у цьому сенсі Туреччина вигідно вирізняється", – наголосив прессекретар, пообіцявши "направити процес (урегулювання конфлікту) у правильне річище".

Крім того, спікер турецького лідера закликав відмовитися від провокацій і напруження протистояння, щоб уникнути численних жертв і непоправних наслідків.

Раніше повідомлялося, що перспективи посередницької ролі Туреччини у переговорах між Україною та Росією, швидше за все, проясняться після телефонної розмови турецького лідера Реджепа Тайїпа Ердогана з російським колегою Володимиром Путіним.

Нагадаємо, американська розвідка дізналася про готовність Росії до бліцкригу на Донбасі.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини