2 грудня 2021, 14:28

США спростували один із головних міфів Кремля, показавши реальну карту Росії

З'ясувалося, що лише 6,25% російських кордонів безпосередньо стикаються з країнами НАТО.

США спростували один із головних міфів Кремля, показавши реальну карту Росії

Посольство Сполучених Штатів в Україні виступило зі спростуванням міфу, який розганяє кремлівська пропаганда та влада РФ, про те, що НАТО нібито "оточує Росію" з усіх боків.

На своїй сторінці у соціальній мережі Twitter американське посольство опублікувало карту, яка наочно спростовує російський наратив, на основі якого Росія дедалі агресивніше поводиться щодо Альянсу та його головних союзників, включно з Україною.

"Розберімося з російськими міфами про НАТО", – зазначено у повідомленні.

З'ясувалося, що всього 6,25% російських кордонів безпосередньо стикаються з країнами НАТО: довжина всього сухопутного кордону Росії становить близько 20 000 км, причому менш як 1/16 з них є спільними із країнами, що входять до НАТО.

Таким чином, жодної загрози Альянс для російських кордонів не становить, оскільки Росія з усіх боків оточена державами, які не входять до НАТО.

Раніше Путін заявив, що хоче отримати від НАТО письмові гарантії щодо нерозширення Альянсу на Схід. Путін зазначив, що перед російськими дипломатами поставлено першочергове завдання: домогтися у письмовій формі гарантій того, що НАТО не включатиме нових партнерів на Сході.

Нагадаємо, генсек Альянсу запевняє, що, згідно з дорожніми картами, які були складені у НАТО, Україна має подолати корупцію в оборонному секторі. Столтенберг пояснив, що Київ розпочав деякі реформи, але цього не досить для вступу до НАТО чи отримання ПДЧ.

Раніше наголошувалося, що 9 червня президент США Джо Байден прибув із робочим візитом до Європи. Спочатку він відвідав саміт G7, потім саміт НАТО, а сьогодні й саміт США – Росія. Не виключено, що Росія спеціально наполягла на 5-годинному форматі.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини