Нідерланди готують для Росії неприємний сюрприз у справі МН17
Нідерланди планують звернутися до Міжнародної організації цивільної авіації щодо справи про катастрофу Boeing 777.
У Нідерландах триває слухання справи про аварію у небі над Донбасом "Боїнга" 777, який летів з Амстердама у Куала-Лумпур. Уряд країни має намір притиснути Росію всіма способами та готує звернення до Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), яка перебуває у відомстві ООН.
29 листопада журналісти RTL Nieuws повідомили, що Нідерланди готують звернення проти Росії. Головна мета – довести, що РФ порушила Чиказьку конвенцію від 1944 року, яку підписали 52 країни. Вона забезпечує безпеку для цивільної авіації.
Джерело повідомляє, що Нідерланди розглядають два варіанти притягнення Росії до відповідальності за збитий "Боїнг". Перший – запустити процедуру через ICAO. Другий варіант – подати документи проти Росії до Міжнародного суду ООН.
Експерти стверджують, що обидва варіанти дуже перспективні. Доцент Амстердамського університету Маріке де Хун наголосила, що це цілком логічний крок. Вона не сумнівається, що процедура в ICAO дасть результат і Росія визнає свою провину. Однак після ICAO Нідерланди можуть спокійно звертатися до Міжнародного суду ООН.
Остаточне рішення за новим парламентом, який ще не може сформувати більшість, хоча вибори у країні пройшли ще у березні 2021 року.
17 липня 2014 року "Боїнг" МН17 було збито російськими найманцями у районі Торезу. На борту було 298 людей. Міжнародна слідча комісія встановила, що літак був збитий установкою "Бук", яка прибула на Донбас з території Росії.
9 березня 2020 року суд у Гаазі розпочав розгляд справи про катастрофу "Боїнга". На лаві підсудних четверо: троє громадян Росії та один українець. Дубинський та Гіркін відмовляються давати свідчення, а Пулатов провини не визнає.
Раніше ми повідомляли, що журналісти-розслідувачі з Bellingcat знають ім'я генерала, який наказав завдати удару з установки "Бук" по пасажирському літаку "Боїнг" МН17.
Нагадаємо, у Росії було ухвалено рішення терміново внести ресурс Bellingcat до списку "іноагентів", діяльність яких заборонена ув РФ.