15 листопада 2021, 08:08

Великобританія завдає удару по "Північному потоку – 2" – ЄС отримав пропозицію

Офіційний Лондон закликав партнерів ЄС спільно виступити проти "Північного потоку – 2", яким Кремль може маніпулювати у власних інтересах.

Великобританія завдає удару по "Північному потоку – 2" – ЄС отримав пропозицію

Голова міністерства закордонних справ Великобританії Елізабет Трасс закликає Європейський Союз зрозуміти, що головний енергетичний проєкт Кремля становить загрозу для всієї системи безпеки ЄС. У зв'язку з цим Європа має залучити партнерів для бойкотування запуску "Північного потоку – 2", пише Sunday Telegraph.

Дипломат наполягає на тому, що Москва встановить контроль і маніпулюватиме європейськими країнами, які користуються її газом за допомогою газопроводу. Трасс просить колег приєднатися до цієї думки та об'єднати зусилля на тлі спільної проблеми.

"Це означає виступити разом проти експлуатації газопроводу "Північний потік – 2"", – сказала очільник відомства.

Останні два роки продемонстрували всьому світу небезпеку залежності від ненадійних партнерів. Тепер замість того, щоб йти назустріч Кремлю, держави можуть спілкуватися з тими партнерами, для яких розвиток вільної ринкової економіки – не пустий звук.

Як повідомлялося раніше, у серпні Росія заявила про швидке завершення будівництва "Північного потоку – 2". Москва збиралася ввести газопровід в експлуатацію найближчим часом, проте через особливості європейського законодавства процес триватиме щонайменше пів року.

Російський політолог Андрій Піонтковський припускає, що російський газопровід "Північний потік – 2" не буде сертифікований.

Тим часом США запропонували Берліну перетворити збудований газопровід на зброю проти Росії.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини