11 листопада 2021, 21:35

Кремль планує перекинути Іл-76 до кордону з Польщею, у Білорусі готують аеродром – джерело

Кремль планує перекинути у Гродно щонайменше п'ять російських Іл-76 із невідомим вантажем на борту.

Кремль планує перекинути Іл-76 до кордону з Польщею, у Білорусі готують аеродром – джерело

Завтра, 12 листопада, п'ять російських Іл-76 вилетять із військового аеродрому під Псковом і приземляться у Гродно у першій половині дня. Керівництво аеропорту вже чекає на військових для затвердження стоянок на аеродромі, повідомляє ТГ-канал NEXTA з посиланням на власні джерела.

Поки що невідомо, що саме буде на борту літаків. Згідно з офіційними даними, один Іл-76 може десантувати до чотирьох одиниць техніки (БМД-1, БМД-2, БТР-Д або ГАЗ-66), 145 (у двопалубному варіанті – 225) солдатів зі зброєю або забезпечити викид 126 десантників.

Офіційної інформації про перекидання літаків немає.

Зауважимо, що Гродно знаходиться поблизу кордону з Польщею та Литвою – за 15 та 30 км відповідно.

На цій ділянці зараз зібралася велика кількість мігрантів із Близькосхідного регіону, які прилетіли до Білорусі, сподіваючись дістатися Німеччини наземним транспортом. Нині ці люди живуть у наметах поблизу польського кордону.

8 листопада з'явилися повідомлення про стрілянину на кордоні, а Варшава у рази посилила їх охорону, щоб не допустити прориву нелегалів.

Стривожена ситуацією з біженцями Німеччина несподівано запропонувала Україні дати притулок цим людям на своїй території. У відповідь секретар РНБО Олексій Данілов рекомендував Берліну забрати мігрантів і "розмістити у своїх кабінетах".

Автор: Анастасия Югова

Останні новини