11 листопада 2021, 15:49

Мігранти влаштували бійку за їжу у таборі для біженців: із боку Бреста готується новий прорив кордону

У Бресті тривають приготування до нового штурму кордону, у таборі мігрантів фіксують бійки за їжу.

Мігранти влаштували бійку за їжу у таборі для біженців: із боку Бреста готується новий прорив кордону

Мігранти у таборі для біженців на кордоні Польщі та Білорусі побилися за їжу від представника ООН: відео зняли очевидці, опублікувавши кадри у соціальних мережах. Багато хто з нелегалів перебуває на кордоні вже четверту добу.

Крім того, до Мережі потрапили кадри процесу роздачі їжі у таборі мігрантів на білорусько-польському кордоні: ситуація виглядає вкрай напруженою, а велика кількість нелегалів готова боротися за сухі пайки.

Кадри публікує Телеграм-канал "Український діалог".

Тим часом журналісти заявляють, що під білоруським містом Брест зафіксували нову групу мігрантів та їх підготовку до можливого штурму кордону. Підписники білоруського Телеграм-каналу NEXTA повідомляють, що вулиці Бреста заполонили мігранти. Вони збираються біля готелів і сідають у таксі.

"Мігрантів сила-силенна. Поряд із ними "тихарі" та люди у камуфляжному одязі. За 50 метрів від готелю "Білорусь" військові вантажівки "Волат". Багато таксі", - повідомляють очевидці.

Щобільше, згідно з опублікованими даними, у Бресті всі готелі заселені мігрантами.

Ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилася 8 листопада. Потім на кордоні зібралася група з кількох сотень людей, дехто намагався перейти її силою. Територія Польщі охороняється мобілізованими військами, прикордонниками та поліцією.

На кордоні продовжується оголошений владою надзвичайний стан, продовжений 1 жовтня ще на 60 днів. Не лише ЗМІ, а й групи допомоги - гуманітарні організації, активісти, медики та юристи - не допускаються до зони.

Нагадаємо, останніми днями нелегальні мігранти здійснили кілька спроб штурму польського кордону з території Білорусі. Мінськ цілеспрямовано збільшив кількість рейсів із Близького Сходу, якими здебільшого користуються мігранти для подальшого проникнення до ЄС. На додаток, нелегалів до кордону супроводжують білоруські військові.

10 листопада виконувач обов'язків канцлера Німеччини Ангела Меркель телефоном поспілкувалася з президентом Росії Володимиром Путіним і попросила його вплинути на режим Лукашенка щодо ситуації на польсько-білоруському кордоні. Глава Кремля, своєю чергою, запропонував ЄС розпочати прямі переговори з білоруською владою, легітимність якої Брюссель не визнає.

Напередодні у Путіна відбулася телефонна розмова з Лукашенком, під час якої сторони висловили стурбованість появою польських військових на кордоні з Білоруссю і назвали дії Варшави щодо нелегальних мігрантів "жорстокістю".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини