9 листопада 2021, 16:04

ЄС завдав Білорусі першого "удару" на тлі НП із біженцями на кордоні з Польщею

ЄС припинив дію спрощеного отримання віз для офіційних осіб Білорусі. Причина – "гібридна атака" з боку режиму Лукашенка.

ЄС завдав Білорусі першого "удару" на тлі НП із біженцями на кордоні з Польщею

Сьогодні, 9 листопада, ЄС ухвалив рішення призупинити спрощене отримання віз для офіційних осіб Білорусі на фоні постійної гібридної атаки з боку Олександра Лукашенка. Причина – ситуація з мігрантами на білорусько-польському кордоні.

При цьому у ЄС наголосили, що це рішення не стосується пересічних громадян Білорусі, повідомляє пресслужба EU Council на своїй сторінці у Twitter.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко через дипвідомства вмовляє біженців з Африки та Близького Сходу приїхати до Білорусі, де ті безперешкодно зможуть потрапити на територію ЄС.

Спікер Єврокомісії Петер Стано заявив, що Лукашенко та його режим на офіційному рівні вмовляють біженців їхати до Білорусі, де перед ними відкриється пряма дорога до ЄС. Мінськ обіцяє всім біженцям надати безплатний транспорт до Мінська.

У ЄС заявили, що до Білорусі найбільше біженців прибуває з Іраку. Модель Лукашенка дуже проста: він обіцяє всім біженцям, які прибули до Білорусі, швидкий і безперешкодний шлях до ЄС. Мігранти прагнуть потрапити до Німеччини.

Учора, 8 листопада, Білорусь знову зігнала до кордону з Польщею понад 2 тисячі біженців. Польські прикордонники не пустили мігрантів до країни. Усю ніч біженці простояли на території тимчасового табору. Вранці 9 листопада силовики Білорусі знову вирушили у бік польського кордону.

Раніше ми повідомляли, що 9 листопада Лукашенко вирішив зателефонувати Путіну, щоб обговорити подальшу долю біженців, які застрягли на кордоні з Польщею та Литвою.

Нагадаємо, вранці 9 листопада білоруські силовики виїхали у бік пропускного пункту "Кузня", де знаходиться тимчасовий табір біженців із країн Близького Сходу.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини