8 листопада 2021, 19:00

На кордоні Польщі та Білорусі розпочався бій, чути постріли – прикордонники утримують тисячі мігрантів

Ситуація на білорусько-польському кордоні загострюється з кожною годиною. Влада Польщі скликає війська територіальної оборони через скупчення мігрантів.

На кордоні Польщі та Білорусі розпочався бій, чути постріли – прикордонники утримують тисячі мігрантів

Зараз у районі Кузниці триває бій. Заступник міністра внутрішніх справ Польщі Мацей Вонсік повідомив, що силовики захищають кордон.

"У ці хвилини під Кузницею триває регулярний бій. Прикордонна служба, поліція та Військо Польське захищають кордон від нападу мігрантів, яких спрямовує та готує Лукашенко", - попередив чиновник.

Telegram-канал "Український Діалог" оприлюднює кадри стрілянини на кордоні. ЗМІ не виключають, що стріляють білоруські прикордонники з метою налякати нелегалів і спровокувати їх до агресивних дій.

Тим часом Міністерство внутрішніх справ Німеччини запропонувало польським колегам допомогти патрулювати західні кордони на річках Одра та Ниса-Лужицька.

Президент Польщі закликає зібрати Раду національної безпеки та подумати про використання 4 статті договору про НАТО, яка передбачає проведення консультацій між партнерами щоразу, коли, на думку будь-якої зі сторін, виникне загроза територіальної цілісності, політичної незалежності або безпеки будь-якої зі сторін.

Литва тим часом також готується до можливих вторгнень і вже перекидає війська до кордонів. Уряд отримав пропозицію щодо запровадження надзвичайного стану у країні.

Ситуацію на кордоні Білорусі та Польщі прокоментували й у МЗС РФ. Спікер відомства Марія Захарова вважає, що Варшава має "прихистити" тисячі вихідців із Близькосхідного регіону, де на початку нульових розгорілася війна. Росіяни були обурені словами чиновниці, нагадавши про втручання СРСР і РФ у справи інших країн та ігнорування нинішніх проблем із мігрантами у державі.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини