8 листопада 2021, 15:25

Польща привела у боєздатність армію на кордоні з Білоруссю – тисячі солдатів чекають штурму, у повітрі гелікоптери

На кордоні з Білоруссю чергують понад 12 000 польських солдатів, очікуючи на новий штурм.

Польща привела у боєздатність армію на кордоні з Білоруссю – тисячі солдатів чекають штурму, у повітрі гелікоптери

Польща привела у боєздатність війська уздовж білорусько-польського кордону через напружену ситуацію з мігрантами, де нелегали вранці спробували здійснити перший штурм і проникнути на територію країни.

Наразі на кордоні чергують понад 12 000 польських солдатів. Намагаючись організувати штурм, мігранти за допомогою палиць і каміння ламають паркан і загородження металевого колючого дроту. МВС Польщі опублікувало відео сутички силовиків і мігрантів біля кордону. Мігранти кидають каміння, а поляки розпилюють газ.

У повітрі можна побачити гелікоптери польських військових.

За даними польської влади, штурм емігрантів координують спецслужби Білорусі: місцеві силовики перебувають серед мігрантів.

Інформаційні агенції нагадують: самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко раніше заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу.

"Арабські й інші східні мігранти, завезені до Білорусі. Рухаються до кордону Польщі. Дуже схоже на ходу орків у "Володарі кілець". Так виглядає Білорусь сьогодні", - коментує відео білоруський журналіст Денис Стаджі, який живе в Україні.

Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія й Естонія звинуватили Мінськ у використанні нелегальних мігрантів як зброї у гібридній війні проти Євросоюзу.

У соціальних мережах пов'язують таку масштабну спробу мігрантів проникнути на територію Польщі з пакетом санкцій, які Євросоюз готується запровадити проти Мінська протягом цього тижня. Пакет санкцій торкнеться економічних і політичних заходів проти режиму Лукашенка.

Водночас у Держприкордонкомітеті Білорусі прокоментували перебування великої групи мігрантів біля білорусько-польського кордону. За словами влади країни, нелегали з Близького Сходу "самі самоорганізувалися".

"За розповідями самих біженців, вони самоорганізувалися у таку численну групу, щоб виключити насильницьке витіснення польською стороною, а також привернути увагу міжнародної громадськості до дій Польщі щодо недотримання прав людини", - заявила влада Білорусі.

Російська влада підтримала дії режиму Лукашенка, про що напередодні заявила речник російського МЗС Марія Захарова. Також Москва виступила з критикою дій влади Польщі.

Протистояння мігрантів і силовиків на білорусько-польському кордоні різко загострилося, повідомляє польська радіостанція RMF24. Величезна група мігрантів у супроводі білоруських служб досягла Кузниці-Білостоцької. Мігранти намагаються прорватися через кордон, першу спробу полякам удалося відбити. Польща перекидає на кордони антитерористичні підрозділи.

Увечері у неділю, 24 жовтня, двох польських солдатів було госпіталізовано після чергової спроби мігрантів із Білорусі силою перетнути кордон із Польщею. Інцидент стався неподалік Уснарза Гурни, повідомила журналістам польської радіостанції RMF24 прессекретар прикордонної служби Ганна Михальська.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Польща має намір звести на кордоні з Білоруссю надійну стіну з детекторами руху.

Ми також писали, що прикордонники Білорусі обстріляли територію Польщі. Лукашенко підвищує ставки.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини