8 листопада 2021, 14:36

Поляки відбили першу спробу силового прориву кордону – мігранти готуються до нового штурму

Влада Польщі готується відбити найбільшу спробу силового проникнення у країну мігрантів із боку Білорусі.

Поляки відбили першу спробу силового прориву кордону – мігранти готуються до нового штурму

Протистояння мігрантів і силовиків на білорусько-польському кордоні різко загострилося, повідомляє польська радіостанція RMF24. Величезна група мігрантів у супроводі білоруських служб досягла Кузниці-Білостоцької.

Мігранти намагаються прорватися через кордон, першу спробу полякам удалося відбити. Польща перекидає на кордони антитерористичні підрозділи.

Кадри публікує Телеграм-канал "Український діалог".

"Ми готові до будь-якого сценарію. Жорсткий захист кордону – наш пріоритет", - повідомив Маріуш Камінські, міністр внутрішніх справ Польщі.

"Найбільша спроба насильницького проникнення до Польщі розпочалася", - так речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарін схарактеризував опубліковане у соціальних мережах відео з Білорусі.

На ньому зображено величезну групу мігрантів, що прямують до кордону.

"Подальша інформація показує, що група перебуває під жорстким контролем озброєних білорусів. Вони вирішують, у який бік рухатиметься група", - додав Жарін.

О 13:00 у Варшаві розпочалася зустріч антикризової команди. У ній взяли участь прем'єр-міністр Матеуш Моравецький, Ярослав Качинський, Маріуш Блащак і Маріуш Камінські.

"Дуже тривожна інформація з кордону. Велика група мігрантів зібралася у Білорусі, недалеко від кордону з Польщею. Вони щойно рушили до польського кордону. Вони намагатимуться в'їхати до Польщі у масовому порядку", - сказав Жарін, посилаючись на відео, доступне у Мережі.

Представник Єврокомісії заявив, що коли йдеться про ситуацію на кордоні з Білоруссю, Польща завжди може попросити підтримки у своїх союзників із Євросоюзу чи НАТО.

Він також визнав, що конфлікт на білоруському боці "загострився", проте ЄС дасть адекватну відповідь на гібридні дії Олександра Лукашенка. Цього тижня країни Євросоюзу мають підготувати п'ятий пакет санкцій проти Білорусі. Обмеження стосуватимуться, зокрема, білоруських турфірм і білоруського перевізника "Белавіа", а також білоруських офіційних осіб.

Увечері у неділю, 24 жовтня, двох польських солдатів було госпіталізовано після чергової спроби мігрантів із Білорусі силою перетнути кордон із Польщею. Інцидент стався неподалік Уснарза Гурни, повідомила журналістам польської радіостанції RMF24 прессекретар прикордонної служби Ганна Михальська.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Польща має намір звести на кордоні з Білоруссю надійну стіну з детекторами руху.

Ми також писали, що прикордонники Білорусі обстріляли територію Польщі. Лукашенко підвищує ставки.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини