5 листопада 2021, 11:46

Прикордонники Білорусі погрожували розстріляти польських військових на кордоні – Міноборони Польщі

Міноборони Польщі повідомило про погіршення ситуації на білоруському кордоні, пов'язане з великим напливом нелегалів.

Прикордонники Білорусі погрожували розстріляти польських військових на кордоні – Міноборони Польщі

Білоруські прикордонники погрожували зброєю польським колегам, намагаючись перегнати через кордон велику групу нелегалів.

Деталі події були оприлюднені на офіційному обліковому записі Міноборони Польщі у Twitter, передає Діалог.UA.

Інцидент стався 3 листопада. Польські прикордонники виявили біля паркану на кордоні велику групу нелегалів – близько 250 осіб. Їх супроводжували білоруські силовики.

"Білоруські військові, які їх (мігрантів – ред.) охороняли, погрожували відкрити вогонь по наших солдатах", - повідомило оборонне відомство Польщі.

Там назвали те, що сталося, "провокацією".

Поляки зазначили, що ескалації вдалося уникнути завдяки витримці їхніх прикордонників.

"Дії білоруських військових виглядали як спроба нагнітання обстановки, а також намагання приховати факт проникнення групи мігрантів до Польщі", - повідомили у Міноборони.

Зауважимо, що Мінськ категорично заперечує свою участь в організації перекидання мігрантів до Польщі.

"Білорусь ніколи не провокувала і не має наміру провокувати інциденти на кордоні... Штучні оперети організовані з метою створення ворожого іміджу Білорусі у громадській думці", - заявило білоруське МЗС.

Контекст

У 2021 році країни ЄС, що межують із Білоруссю, зіткнулися з міграційною кризою. До Польщі, Литви та Латвії через білоруський кордон перейшли тисячі нелегалів із Близького Сходу.

У ЄС звинуватили у кризі Мінськ. Було оприлюднено багато кадрів, як нелегалів до кордону супроводжують білоруські силовики. Передбачається, що таким чином самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко давить на Захід, намагаючись зняти санкції зі свого оточення.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Польща перекидає танки Leopard до білоруського кордону. Лукашенко гостро відреагував на таку активність.

Ми також писали, що Польща має намір звести на кордоні з Білоруссю надійну стіну з детекторами руху.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини