4 листопада 2021, 19:05

"Відповідатимемо усі", - Путін змінився на обличчі після заяви Лукашенка

Олександр Лукашенко та Володимир Путін підписали інтеграційний декрет Союзної держави.

"Відповідатимемо усі", - Путін змінився на обличчі після заяви Лукашенка

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звернувся до глави Кремля Володимира Путіна перед підписанням інтеграційного декрету Союзної держави. Він попередив російського колегу про "спільну відповідальність" за наслідки затвердженого документа.

Виступаючи на засіданні Держради Союзної держави, Лукашенко поскаржився на російські Telegram-канали, які скептично ставилися до можливості затвердження союзних програм.

"Нас тут усі критикували, чекали, особливо в Росії... Я бачу, Ваш підпис під декретом стоїть і усіх членів вищої держради. Якщо Ви не проти, я підпишу декрет, але відповідатимемо усі - не тільки я", - заявив нелегітимний глава республіки.

Слова Лукашенка спочатку розсмішили Путіна, але потім на обличчі президента РФ з'явилася неприхована задумливість: він опустив очі донизу та дивився в одну точку. У такому стані глава Кремля перебував доти, доки Лукашенко не продовжив свою промову.

Нагадаємо, 4 листопада Путін і Лукашенко підписали інтеграційний декрет, який затверджує союзні програми Росії та Білорусі. Глави держав домовилися про "перезапуск економічного простору" обох країн, а також пообіцяли посилити у майбутньому регіональне угруповання військ Союзної держави.

У вересні Путін і Лукашенко провели зустріч у Москві, підсумком якої стало узгодження 28 інтеграційних програм у рамках Союзної держави.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини