1 листопада 2021, 14:22

Сербія залишилася без російського газу: трубу "Потоку" в обхід України розірвало вибухом

Газовий оператор Болгарії "Булгартрансгаз" припинив прокачування після того, як виявив розрив газових труб.

Сербія залишилася без російського газу: трубу "Потоку" в обхід України розірвало вибухом

Сербія залишилася без постачання газу з Росії після аварії на трубопроводі, який з'єднує ГТС країни з відгалуженням "Турецького потоку" в обхід України. Про це повідомляють ЗМІ із посиланням на дані інформаційного агентства Reuters.

Прокачування газу було зупинено після виявлення розриву газової труби на північному сході країни.

Інформаційне агентство зазначає, що функціонування "Балканського потоку", який постачає в країну російське "блакитне паливо" з Турецької Республіки, було повністю паралізоване. Більше того, аварія настільки серйозна, що транзит російського газу було зупинено навіть до сусідньої Румунії.

За даними російських джерел, у разі вдалого збігу обставин постачання російського газу до країни можуть бути відновлені лише у вівторок з ранку, зазначає РИА "Новости".

Внаслідок аварії офіційний Белград розпочав закупівлю газу до сусідньої Угорщини, яка отримує його іншими каналами, включаючи українську ГТС.

Нестача газу вже спричинила проблеми у сербській газотранспортній системі через порушення гідравлічних параметрів у системі.

Нагадаємо, транзит газу з Росії трубопроводом Ямал - Європа повністю припинився. Зазначається, що прокачування газу почало падати з 9:00, а повністю припинилося до 11:00. Крім того, зафіксовано реверс газу трубопроводом у зворотному напрямку - із заходу на схід - у невеликому обсязі. "Газпром" ситуацію поки що не коментує.

Раніше стало відомо, що Україна поставить Молдові ще більше газу. Як повідомив директор департаменту інтегрованих комунікацій НАК Максим Білявський, українська газова компанія виграла другий тендер на постачання палива до Молдови.

Діалог.UA повідомляв, що Росія різко скоротила постачання газу трубою Ямал – Європа.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини