27 жовтня 2021, 10:44

Українець впізнав підозрюваного у вбивстві Хангошвілі росіянина, який видавав себе за іншого

Ще влітку 2021 року під час судового засідання у справі про вбивство Зелімхана Хангошвілі мешканець Харкова не впізнав у звинуваченому свого родича.

Українець впізнав підозрюваного у вбивстві Хангошвілі росіянина, який видавав себе за іншого

Учора, 26 жовтня, у Берліні під час чергового засідання суду у справі про вбивство Зелімхана Хангошвілі харків'янин все ж таки впізнав в обвинуваченому чоловіка сестри його дружини.

Більше того, харків'янин навіть припустив, не наводячи конкретних фактів, що обвинувачений працює на російські спецслужби, повідомляє DW.

Ще влітку 55-річний харків'янин у залі берлінського суду не відповів на запитання: чи є підсудний його родичем. Він тоді відповів, що той раніше виглядав спортивнішим.

Через три тижні українець зізнався, що сказав у суді неправду, бо реально боїться за своє життя. Він не тільки впізнав родича, а й зізнався, що той хвалився своїм знайомством із президентом Росії.

У серпні 2019 року у Берліні у парку Малий Тіргартен було вбито громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі. У Росії його було оголошено у розшук за звинуваченням у тероризмі. З Грузії він виїхав у 2015 році, коли на нього було скоєно невдалий замах.

Поліція затримала підозрюваного, яким виявився росіянин "Вадим Соколов". Пізніше спеціалісти ресурсу The Insider встановили його справжнє ім'я – Вадим Красіков, співробітник ФСБ.

Суд триває понад рік, а слідству активно допомагають журналісти з Bellingcat і The Insider. Вони довели, що Росія причетна до вбивства громадянина Грузії у Берліні.

Раніше ми повідомляли, що наприкінці липня 2021 року Берлін знайшов свідка з України, який готовий дати свідчення проти росіянина, якого звинувачують у вбивстві Хангошвілі.

Нагадаємо, 24 серпня 2019 року у Берліні серед білого дня у парку було вбито польового командира Ічкерії Хангошвілі. Поліція затримала громадянина Росії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини