11 жовтня 2021, 11:35

The Sun: Росія не створювала вакцину "Супутник V", а просто вкрала готовий продукт

У Великобританії для боротьби з коронавірусом була створена вакцина AstraZeneca. Однак Росія викрала її формулу, щоб створити "Супутник V".

The Sun: Росія не створювала вакцину "Супутник V", а просто вкрала готовий продукт

Британські ЗМІ, посилаючись на служби розвідки Великобританії, заявили, що російські шпигуни викрали у фармацевтичної фірми секрет вакцини AstraZeneca. Пізніше у РФ на її основі й створили "Супутник V".

Британське видання The Sun стверджує, що Росія не створювала вакцину "Супутник V", а лише скористалася вже готової формулою, яку британські фармацевти розробили при створенні AstraZeneca.

Джерело повідомляє, британські розвідники не сумніваються, що російський шпигун особисто викрав інформацію про вакцину AstraZeneca.

Ще у 2020 року британські розвідники стверджували, що у них є докази причетності Росії до хакерських атак на фармацевтичні сайти Великобританії, США та Канади з метою отримання засекречених даних про розробку вакцини проти коронавірусной інфекції.

Член парламенту Великобританії Боб Сілі у розмові зі ЗМІ закликав свій уряд більш серйозно поставитися до китайського та російського шпигунства. Чиновник заявив, що ці країни не тільки крадуть важливу інформацію, але і шантажують у сфері енергетики.

МЗС Великобританії відмовилося коментувати щодо витоку даних про вакцину AstraZeneca.

Російська вакцина "Супутник V" була створена у НДЦ епідеміології та мікробіології ім. Гамалії. Вона двокомпонентна, і тому необхідне введення двох доз з інтервалом.

Минулого місяця у ВООЗ призупинили схвалення "Супутника V". В Організації зажадали від Росії довести, що вакцина була виготовлена з дотриманням усіх міжнародних стандартів.

Доктор медичних наук Віктор Досенко заявив, що всі російські вакцини не можна назвати медичними. Кремль їх створює як пропагандистський політичний продукт.

Раніше ми повідомляли, що російський блогер Рустем Адагамов висміяв уральських вчених, які створили "новий" ракетний двигун, про який у США було відомо ще в 1960-х роках.

Нагадаємо, у вересні 2021 року російській делегації у ПАРЄ дозволили приймати участь дистанційно, оскільки в ЄС не сертифікований препарат "Супутник V", яким вакцинувалися росіяни.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини