8 жовтня 2021, 09:30

"Людина, яка не завжди підтакувала президентському курсу", – Захід про відставку Разумкова

7 жовтня депутати ВР проголосували за відставку Разумкова з поста спікера. На Заході такий крок оцінили як спробу президента країни позбутися конкурентів.

"Людина, яка не завжди підтакувала президентському курсу", – Захід про відставку Разумкова

Вчора, 7 жовтня, депутати Верховної Ради України проголосували за відставку Разумкова з поста спікера Парламенту. На Заході впевнені, що таким чином президент України намагається не тільки позбутися конкурентів, а й збирається консолідувати владу.

Експерт аналітичного центру "Атлантична Рада" МІленда Гарінг на своїй сторінці у Twitter опублікувала пост, в якому підкреслила, що відставка Разумкова шкодить іміджу України, а сам екс-спікер намагався діяти строго умежах чинного законодавства країни.

Політичний експерт Маттіа Неллес заявила, що Разумков був тим політиком, який не намагався завжди "підтакувати" президенту країни. Іноді екс-спікер ставив під сумніви деякі дії Офісу президента України, включаючи законопроект про олігархів і роль РНБО як інструменту для введення не завжди виправданих санкцій.

Депутат Європарламенту Віола фон Крамон заявила, що в ЄС будуть уважно спостерігати за подіями в Україні щодо відставки Разумкова.

Екс-член наглядової ради "Укрзалізниці" Андерс Аслунд був проти відставки Разумкова. Він прекрасно розумів, що на такий крок у "Слузі народу" зважилися після того, як колишній спікер передав закон про олігархів на розгляд до Венеціанської комісії, що не дуже сподобалося оточенню президента України.

Нагадаємо, влітку 2019-го Разумков був обраний народним депутатом "Слуги народу" та головою Верховної Ради.

7 жовтня 284 народних депутата проголосували за відставку Разумкова з поста спікера ВРУ.

Засідання Парламенту вів Данило Гетьманцев, а вже сьогодні, 8 жовтня, депутати можуть обрати нового спікера. Єдиний кандидат - Руслан Стефанчук.

Раніше, після відставки з поста спікера, Разумков заявив, що готовий і далі залишатися у політиці, оскільки у нього далекосяжні амбіції.

Нагадаємо, журналістка Яніна Соколовська висловила свою думку щодо відставки Дмитра Разумкова.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини