21 вересня 2021, 08:50

США не визнають вибори РФ у суверенних регіонах України – Держдеп закликає Росію припинити тиск

США засудили Росію за проведення виборів на окупованих територіях України – у Криму та на Донбасі.

США не визнають вибори РФ у суверенних регіонах України – Держдеп закликає Росію припинити тиск

Американська влада заявила, що вибори у Держдуму Росії 17-19 вересня здійснювалися в умовах, які не сприяють демократичному волевиявленню народу. З цього приводу Держдеп звернувся до Москви із закликом.

В офіційній заяві речника Держдепартаменту США Неда Прайса йдеться, що впровадження законів про іноземних агентів, екстремістські та небажані організації серйозно обмежило політичний плюралізм у РФ.

У Вашингтоні вважають, що російський уряд навмисно не дав можливості своєму народові реалізувати власний вибір, обмеживши його політичні права.

Відзначається, спостерігачі ОБСЄ не змогли спостерігати за процесом, що теж вплинуло на прозорість волевиявлення.

"Ми закликаємо Росію виконати свої міжнародні зобов'язання щодо дотримання прав людини й основних свобод і припинити кампанію тиску на громадянське суспільство, політичну опозицію та незалежні ЗМІ", - йдеться у тексті, опублікованому на сайті Держдепу.

У американському департаменті підкреслили, що анексований Крим і окупована частина Донбасу є виключно українськими землями.

"Ми не визнаємо проведення виборів до російської Думи на суверенній українській території та підтверджуємо нашу непохитну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України", - додав Прайс.

Довідка: політичний плюралізм - це принцип, що сприяє існуванню різноманіття політичних сил з конкуренцією між ними за представництво в органах державної влади. Інститути поліархії створюють умови для появи незалежних і різноманітних організацій, які мають важливу роль у політичному житті країни, що тягне за собою політичний плюралізм.

Нагадаємо, блогер Денис Казанський, який є одним з представників України у Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі, прокоментував скандальне відео з однієї з "ділянок для дистанційного голосування", організованих Росією на окупованій території.

Раніше Діалог.UA писав, що офіційний Лондон засудив проведення виборів до Держдуми РФ на окупованій РФ частини України. Британський МЗС зазначив, що голосування у Думу вважаються "кроком назад" для свободи та демократії у РФ.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини