18 вересня 2021, 07:30

"Білосток і Вільнюс – білоруські землі", – Лукашенко заговорив про територіальні претензії до Польщі та Литви

Олександр Лукашенко натякнув на територіальні претензії до Польщі та Литви.

"Білосток і Вільнюс – білоруські землі", – Лукашенко заговорив про територіальні претензії до Польщі та Литви

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав Білосток (велике місто на північному сході Польщі) та столицю Литви Вільнюс "білоруськими землями".

Такий вислів з вуст невизнаного глави республіки прозвучав на форумі "Символ єдності" у Мінську, який присвячен Дню народної єдності.

У ході своєї промови Лукашенка заявив, що Білорусь у відносинах з іншими державами, у тому числі сусідніми, "прагне до миру і дружби".

"Ми ніколи не зазіхали на коровай чи чужий клаптик землі. Нам свого вистачає", - сказав він, але тут же додав, що Білосток і Вільнюс - "білоруські землі".

При цьому Лукашенко обмовився, що Мінськ вважає за краще не нагадувати про це Польщі та Литві.

Крім того, самоназваний президент продемонстрував присутнім карту Білорусі станом 1921 рік і поскаржився, що на той момент білоруські землі були "розтерзані" та "розірвані".

"20 років люди мучилися, 20 років над ними знущалися ... Йшло ополячення, полонізація цієї частини Білорусі", - заявив Лукашенко.

Раніше Лукашенко анонсував перекидання російських систем ППО "С-400" на кордон з Україною, але у той же час запевнив, що ці маневри мають "виключно оборонний характер": Мінськ не має наміру захоплювати чужі території.

Крім того, у західну Білорусь прибули кілька російських винищувачів "С-30СМ" для патрулювання повітряного кордону Союзної держави.

Одночасно з інтенсивною мілітаризацією Білорусі Лукашенко висунув Заходу ультиматум: Мінськ відмовляється від діалогу, поки з республіки не будуть зняті санкції.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини