16 вересня 2021, 16:46

Польща – прихильниця приєднання України до ЄС: "Ми не клуб для обраних"

Варшава бажає якнайшвидшого членства України в ЄС. На цьому наполягає особисто президент Польщі Дуда.

Польща – прихильниця приєднання України до ЄС: "Ми не клуб для обраних"

Україна, Молдова й інші держави, які прагнуть до членства ЄС, зобов'язані отримати таку можливість, запевнив польський глава Анджей Дуда на зустрічі групи "Аррайолос", говорячи про розширення Євросоюзу, пише офіційний сайт президента Польщі.

Дуда зазначив, що сила цієї коаліції має бути підсумком її впливу. На його думку, ЄС не будуть довіряти інші держави, якщо її партнерам, що бажають стати прямими учасниками політичного союзу, не дадуть такої можливості. Польський лідер нагадав, що Європа першочергово - це частина континенту, а "не клуб для обраних".

За його словами, ЄС зобов'язаний бути відкритим для інших евродержав, що реалізують євроінтеграційні реформи. Дуда наголосив, що найближчі "сусіди" повинні стати частиною європейської спільноти, маючи на увазі Україну та Молдову.

Він також нагадав, що сім років тому у Києві юні патріоти і демократи гинули на барикадах, щоб Україна могла якось стати частиною еврокоаліціі. У зв'язку з цим у Варшаві наголошують на продовженні розширеної політики ЄС.

Нагадаємо, навесні Дуда різко висловився про Росію, нагадавши про трагічне минуле Польщі.

Також він особисто біля Осетії закликав світ рішуче боротися з "имперством" Росії.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини