Україна отримає зенітні установки від ізраїльського концерну Elbit Systems
Бельгія закупить у Ізраїля 15 зенітних установок для протиповітряної оборони України.

Протиповітряну оборону України буде посилено ізраїльськими зенітними установками Gepard. Бельгія придбає 15 машин для передачі їх Києву.
Про це повідомило видання L'Echo, посилаючись на заяву бельгійського міністра оборони Тео Франкена.
Постачання 15 Gepard – це частина раніше оголошеного пакету військової допомоги Україні на 1 млрд євро. Про нього Брюссель оголосив на початку квітня.
"Бельгія придбає ці військові машини 1970-х років випуску у компанії OIP - дочірньої компанії ізраїльської групи Elbit Systems... Бронетехніка буде відновлена перед відправкою Києву", - йдеться у статті.
Контекст
Gepard - танк протиповітряної оборони, оснащений радарами та зенітною гарматою калібру 35 мм. Він призначений для перехоплення повітряних цілей на малих відстанях. У російсько-українській війні вона довела свою високу ефективність проти російських дронів-камікадзе та крилатих ракет.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Німеччина наростила постачання боєприпасів для установок Gepard Україні.
Також повідомлялося, що Німеччина посилить ППО Одеси установками IRIS-T та дюжиною Gepard.