РФ атакувала "Шахедом" ядерний об'єкт поряд із ЧАЕС: сховище частково зруйновано
Російська армія вночі атакувала майданчик Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі.

ЗС РФ знову вдалися до ядерної провокації. Приблизно о 2-й ночі 7 червня під удар російського дрона потрапив об'єкт при Чорнобильській АЕС, а саме сховище відпрацьованого ядерного палива.
Про це повідомила прес-служба українського Енергоатому.
Ціллю атаки стала будівля прийому контейнерів із ядерним паливом. Там зафіксовано пожежу та часткове обвалення.
На щастя, небезпечних речовин у приміщенні в момент атаки не було. Не постраждав і персонал станції. Пожежа оперативно була згашена.
За даними Енергоатому, перевищення рівня радіації на об'єкті не зафіксовано.

Із терміновою заявою щодо атаки виступив Генштаб ЗСУ.
"Важливо! Російська Федерація продовжує грубо порушувати норми міжнародного права та створювати безпрецедентні загрози ядерній та радіаційній безпеці Європи", - зазначили військові.
За їхніми даними, атакований об'єкт знаходиться біля населеного пункту Буряківка лише за 15 км від ЧАЕС. Дрон ідентифікований як "Шахед".
У Генштабі зазначили, що росіяни регулярно влаштовують ядерні провокації. Так, агресор часто прокладає маршрути польотів своїх дронів та ракет через ядерні об'єкти України. А у 2025 році росіяни атакували 4-й енергоблок ЧАЕС. Тоді було пошкоджено захисний купол, що ізолює від зовнішнього середовища радіацію.
Також серйозну загрозу становить окупація росіян Запорізької АЕС. ЗС РФ фактично перетворили станцію на військову базу, розміщуючи там особовий склад, техніку та боєприпаси.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що США виділять велику суму для відновлення укриття на ЧАЕС, пошкодженого БПЛА РФ.
Також повідомлялося, що ЧАЕС вдалося заживити після нічного удару РФ по енерговузлах.
Останні новини
Анапа продовжує потопати у мазуті: туристи виходять із моря у плямах, розкриваючи брехню чиновників
16:44СБУ викрила одеського вантажника, який реєстрував Starlink для окупантів за завданням спецслужб РФ
14:30Штурмів стало вдвічі менше: у ЗСУ розповіли, як вибивання логістики окупантів впливає на фронт
14:22