21 липня 2025, 15:08

"Мадяр" виступив у Німеччині, вразивши європейських генералів новинами з фронту

Український командир Роберт "Мадяр" Бровді оглушив західну аудиторію у Вісбадені новинами з фронту та попередив, що НАТО не витримає такої війни – модифікувати армії потрібно вже зараз.

"Мадяр" виступив у Німеччині, вразивши європейських генералів новинами з фронту

На Міжнародній конференції LANDEURO у Вісбадені командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт "Мадяр" Бровді виступив із потужною заявою, яка розкрила неготовність європейських армій до війни нового покоління. Він назвав три ключові загрози з боку Росії, розповів про тактику дронової війни та прямо заявив: те, що сьогодні відбувається в Україні, завтра може початися у будь-якій країні НАТО.

Дрони - 2% армії, але третина всіх уражених цілей

Зараз під командуванням "Мадяра" перебуває всього 2% особового складу ЗСУ - 12 підрозділів БПЛА, але саме ці 2% завдають третину всіх втрат ворогу. За його словами, українські дрони знищують "одну з трьох одиниць живої сили противника й одну з кожних трьох цілей", що робить цей новий рід військ ключовим фактором сучасної війни.

Він підкреслив, що український досвід має бути основою для глобальної оборонної реформи: "Ваша національна безпека потребує негайного перегляду. Світ не готовий до того, що вже стало реальністю для нас".



Три загрози від Путіна

Бровді назвав три головні проблеми, з якими Україна вже стикається та які завтра можуть постати перед Європою:

1. Людський ресурс ворога. "Путін направляє на війну більше піхоти, ніж ми встигаємо знищувати щомісяця";
2. Shahed як зброя терору. Безпілотники-камікадзе є дешевою й ефективною тактикою для тиску на цивільне населення та руйнування інфраструктури;
3. Виснаження кадрів. "Усі, хто хотів воювати в Україні, вже воюють. Чудес не чекаємо - воюємо на досвіді, крові та з підтримкою партнерів".

Україна вже створила "стіну з дронів"

Мадяр розповів про проєкти, які Україна вже реалізує на передовій: ешелонована система перехоплення БПЛА, наземні логістичні роботи та "кілзона" завглибшки 20 км уздовж фронту, де кожен об'єкт стає ціллю дрона. Він навів приклад: коли Росія обіцяла запускати 500 Shahed на день, це здавалося перебільшенням. Але тепер по 400 одиниць фіксується щодня, та це вже не гіпотеза, а факт.

"За 15 хвилин ми могли б знищити базу НАТО"

За словами Бровді, сучасні БПЛА настільки прості й доступні, що навіть невелика група операторів може завдати колосального удару. "Наші чотири бойові групи могли б за 15 хвилин перетворити військову базу однієї країни НАТО на Перл-Харбор, навіть не наближаючись ближче ніж на 10 кілометрів", - заявив він, додавши, що ці технології у руках терористів можуть знищити основи будь-якої державності.

Цивільні та бізнес-логіка на війні

Українські Сили БПЛА побудовані на нестандартній моделі: 95% бійців раніше не мали військового досвіду. Замість армійської бюрократії - підхід, схожий на стартап: висока мотивація, свобода командування, просування за заслугами, інновації та партнерська підтримка. Цей принцип може лягти в основу нових підходів до оборони в інших країнах.

Війна - це вже не танки і піхота

"Сьогодні війна - це не армія, а технологія, воля та мислення. Дрон за 300 доларів може знищити танк за мільйони. І поки ви готуєте "розумні армії", ми вже застосовуємо це у бою", - зазначив Мадяр.

Україна не тільки воює - вона вчить увесь світ. І якщо світ не почує цей урок, наступний удар може прийти не на Донбас, а у Берлін, Париж чи Варшаву.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що ЗСУ точним ударом накрили штаб спецпризначенців ЗС РФ під Пологами.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини