22 травня 2025, 14:50

Росія провела випробування нового автономного дрона-камікадзе: чим небезпечна розробка – пояснюють експерти

Російські війська задіяли новий дрон з ШІ, здатний атакувати цілі без GPS і оператора на дистанції до 100 км.

В арсеналі російських військ з'явився повністю автономний дрон-камікадзе, здатний вражати цілі у тилу України без участі оператора. Військові експерти попереджають: це вже не просто новий БПЛА, а якісно інша загроза. Про це пише Defense Express.

З початку року Росія все активніше застосовує так звані боєприпаси, що барражують, дрони-камікадзе, з автономним керуванням. Наразі, за даними українського військового аналітика Сергія Флеша Бескрестнова, зафіксовано застосування модифікації безпілотника з бензиновим двигуном, що дозволило йому досягти мети на відстані до 100 кілометрів від лінії фронту.

Особливість нового дрона у тому, що він використовує розвинені алгоритми візуального орієнтування, не вимагаючи супутникової навігації. Апарат здатний самостійно розпізнати, вибирати й атакувати ціль, у тому числі без участі оператора, причому російських військових не хвилює, чи йдеться про військову техніку, чи цивільний транспорт: дрон здатний атакувати і пасажирський автобус, і вантажівку з боєприпасами.

Безпілотник зв'язується з оператором мобільної мережі, проте здатний продовжити виконання завдання навіть при втраті зв'язку. Його електроніка забезпечує стійкість до радіоелектронної боротьби, що робить його особливо небезпечним на фоні спроб деактивувати дрони засобами РЕБ.

Експерти попереджають: поява таких систем означає, що Росія наближається до створення повноцінної автономної зброї з елементами штучного інтелекту. Це посилює загрозу, зокрема, у глибокому тилу України.

Як раніше Dialog.UA повідомляв, за словами мера Харкова Ігоря Терехова, російські війська завдали удару по місту модернізованим дроном "Молния-2", оснащеним більш потужною бойовою частиною, здатною завдавати значно більшої шкоди.

Нагадаємо, Великобританія запровадила нові санкції, обмеживши доступ Росії до компонентів, включаючи ігрові джойстики, що використовуються у створенні військових безпілотників.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини