25 червня 2024, 13:31

ЗСУ підірвали "Град" із росіянами під Авдіївкою: БК злетів у повітря разом з екіпажем

Унаслідок ураження FPV-дроном у російської РСЗВ "БМ-21 Град" здетонував весь боєкомплект – екіпаж окупантів загинув на місці.

ЗСУ підірвали "Град" із росіянами під Авдіївкою: БК злетів у повітря разом з екіпажем

Українські військові знищили російську 122-мм реактивну систему залпового вогню (РСЗВ) "Град" у Донецькій області. Ворожу артилерійську установку вразили оператори безпілотників групи Muramasa 109-ї окремої бригади Сил ТрО. Для цього вони застосували ударні FPV-дрони.

За даними військових, російську РСЗВ було знищено разом з її екіпажем на Покровському напрямку.

"Оператор ворожого "Граду" встиг здійснити лише кілька пострілів і очікував підтвердження від свого коригувальника, що можна працювати далі та здійснювати повний запуск усього БК (повний пакет становить 40 пострілів)", - зазначили українські тероборонівці.

Унаслідок ураження FPV-дроном у російської РСЗВ "БМ-21 Град" здетонував увесь боєкомплект. Вибух, за словами українських захисників, було видно здалеку.

"На кадрах видно, що після вибуху від "Граду" нічого не залишилося, його розірвало та розщепило на молекули. Ми тільки можемо думати, скільки зберегли життів завдяки одному дрону", - зазначили у групі Muramasa.

"Ми дуже довго мріяли вразити "Град" і йшли до цього теж довго. Але це вже наш третій. Він здетонував після влучання нашого дрона біля Авдіївського коксохімічного заводу. Якщо довго мріяти та наполегливо працювати, будьте обережні: мрії таки збуваються", - коментують відео військовослужбовець ЗСУ Єгор Фірсов.


Ми дуже довго мріяли вразити «Град». І йшли до цього також довго.
Але це вже наш третій.
Він здетонував після потрапляння нашого дрону біля Авдіївського коксохімічного заводу.
Якщо довго мріяти - і наполегливо працювати - будьте обережні - мрії таки здійснюються. pic.twitter.com/StKJQn9PP0

— Єгор Фірсов (@Firsov_Donetsk) June 24, 2024

Оглядачі, які відстежують перебіг бойових дій російсько-української війни, з'ясували, що російський "Град" було виявлено та знищено поблизу тимчасово окупованої Авдіївки у Донецькій області.

Слід зазначити, що FPV-дрони є важливим технологічним рішенням у військових операціях, надаючи нові можливості для ураження ворога. У російсько-українській війні такі БПЛА у різних варіантах використовуються вже кілька років і знищують техніку та живу силу.

За словами Машовця, на Торецькому напрямку зараз дуже складна ситуація, а ворог може піти на штурм будь-якої хвилини.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини