25 червня 2024, 12:11

ЗСУ намагаються знищити Центр космічного зв'язку в Криму, якому понад 65 років, – Forbes

ЗСУ вже не вперше завдають ударів по Центру космічного зв'язку в окупованому Криму.

ЗСУ намагаються знищити Центр космічного зв'язку в Криму, якому понад 65 років, – Forbes

Пізно ввечері 23 червня ЗСУ завдали ударів по військовому об'єкту РФ у селі Вітіне. Там розташована апаратура, яка підтримує зв'язок із супутником-шпигуном "Лотос-С" і ГЛОНАСС.

Журналісти з Forbes проаналізували ситуацію з військовими об'єктами РФ у Криму.

Об'єкт "НІП-16" був побудований у районі Євпаторії ще за радянських часів у рамках космічної програми. У ті часи він відстежував зонди з Місяця та Марса, але зараз підтримує зв'язок із розвідувальним супутником "Лотосом-С" і системою "ГЛОНАСС".

ЗСУ з грудня 2023 року почали "полювання" на Центр космічного зв'язку. Це дуже важливий військовий об'єкт для МО РФ. Наприклад, супутники ГЛОНАСС дають змогу окупантам точно наводити на ціль КАБи, а "Лотос-С" дає змогу відстежити морську ціль, включно з надводними дронам, за допомогою яких ЗСУ полюють за Чорноморським флотом РФ.

Одночасно з цим об'єкт "НІП-16" складно знищити за один раз. Устаткування не стоїть в одній "купі", а розкидане великою територією під Вітіно. При цьому старі "тарілки" мають міцну конструкцію, саме тому Києву знадобиться ще не один удар по цьому об'єкту, щоб повністю вивести його з ладу.

З одного боку, навіть повне знищення НІП-16 не позбавить РФ "очей", але саме цей військовий об'єкт розташований так близько до лінії фронту.

ЗСУ завдали удару по ЦКЗ у Вітіно пізно ввечері 23 червня. Супутникові фото вказали на кілька осередків пожежі на території НІП-16.

Раніше у Мережі з'явилися кадри з Вітіного, де розташований Центр космічного зв'язку МО РФ.

Нагадаємо, з'явилися супутникові фото Planet Labs, на яких можна побачити наслідки прильотів по ЦКС у Вітіно.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини