25 червня 2024, 08:09

У США готові до того, що ЗСУ знищать Кримський міст: в ISW вказали на низку чинників

Буданов заявив, що у ЗСУ є достатня кількість ракет ATACMS, щоб завдати удару по Кримському мосту.

У США готові до того, що ЗСУ знищать Кримський міст: в ISW вказали на низку чинників

За словами Буданова, у ЗСУ є достатня кількість ракет ATACMS, щоб завдати удару по Кримському мосту, тим самим Києву вдасться перерізати одну з головних ліній логістики Кремля у Криму. Про це напередодні у інтерв'ю Philadelphia Inquirer заявив головний розвідник України Кирило Буданов.

Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували слова Буданова щодо ситуації з Кримським мостом.

Кремль все ще продовжує використовувати міст для перекидання на окуповану частину України військовослужбовців, зброї, палива й інших військових матеріалів.

Про готовність Києва завдати удару по мосту добре поінформовані у Кремлі, саме тому там і почали будувати залізничне полотно, яке б з'єднало Ростовщину та Крим через окуповані території Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

Знищення мосту змусить армію Путіна покладатися на довгий маршрут уздовж північного узбережжя Азовського моря.

Поточна політика Вашингтону дає добро Києву використовувати ракети ATACMS для нанесення ударів по території у межах міжнародно визнаних сухопутних і морських кордонів України.

Аналітики з ISW вважають, що 13 км мосту побудовано у міжнародно визнаних територіальних водах України, а отже Київ має повне право бити по ньому американськими ракетами.

Представник Пентагону майор Чарлі Діц заявив 24 червня, що "Україна ухвалює власні рішення про націлювання та проводить власні військові операції".

Тодішній представник Держдепартаменту США Гізер Науерт заявила 15 травня 2018 року, що США засуджують будівництво Росією мосту через Керченську протоку. Міст "служить нагадуванням про постійну готовність Росії ігнорувати міжнародне право" та є спробою Кремля "закріпити своє незаконне захоплення та окупацію Криму".

Раніше у Мережі з'явилися супутникові знімки наслідків прильоту по Центру космічного зв'язку МО РФ у Вітіно.

Нагадаємо, Буданов за те, щоб повернути під контроль Києва всі окуповані території, інакше війна буде "вічною".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини