24 червня 2024, 15:23

"Нас підловили, але й ми сотні разів так робили", – Пехньо прояснив ситуацію із захопленням села Шуми армією РФ

Втрата населеного пункту Шуми сталася через те, що ворог підловив нас на ротації, повідомив Василь Пехньо.

"Нас підловили, але й ми сотні разів так робили", – Пехньо прояснив ситуацію із захопленням села Шуми армією РФ

На Торецькому напрямку було проведено ротацію наших підрозділів, і ворог зумів цим скористатися. "Нас підловили, але й ми сотні разів за всю війну з 2014 року підловлювали противника під час ротації. Не секрет, що саме ротація, коли на зміну бригаді, яка знає кожен кущик, приходить новий підрозділ, - це найнебезпечніший період під час виконання будь-якої військової операції", - заявив журналіст і військовий оглядач Василь Пехньо на YouTube-каналі "Фабрика новин".

На думку аналітика, не варто "кричати", що втрата села Шуми - це величезна біда, як роблять деякі коментатори, оскільки росіяни однаково не зможуть узяти Торецьк "у лоб". Для них це буде вельми складно та затратно.

Як аргумент Пехньо запропонував подивитися на мапу, де видно, що населені пункти Диліївка, Дачне, Дружба, Північне, Шуми, Південне та Нью-Йорк становлять нібито єдине ціле. По суті, це агломерація, яка за розмірами порівнянна з Авдіївкою та її околицями. Очевидно, що для захоплення всієї цієї території РФ доведеться покласти 80-100 тисяч солдатів, як і в Авдіївці.

Для України у цьому криються як плюси, так і мінуси, сказав експерт. Очевидна перевага полягає у тому, що ворог тут не може застосовувати велику кількість техніки через її неповороткість.

Але, з іншого боку, міська забудова дає змогу противнику насичувати вулиці піхотою, якої у нього дуже багато. З піхотинцями, які ховаються в укриттях, воювати набагато складніше, ніж із тими, хто йде на штурм у чистому полі.

"Якщо ворог зараз спробує захопити Торецьк у лоб, то для нього це обернеться бійнею. У пріоритеті для росіян має бути рух із північного та південного флангів (із Часова Яру й Очеретиного) з метою оточення Торецька. Але поки що наші фланги "не просідають". Залишається тільки стежити за розвитком ситуації", - підсумував Пехньо.


Раніше Василь Пехньо звернув увагу на дивний момент із FPV-дронамі в обороні Часового Яру: "Все це створює похмурі перспективи".

Автор: Дарья Александрова

Останні новини