17 червня 2024, 15:55

"Це дуже проста мішень", – Пехньо звернув увагу на дивний момент із FPV-дронами в обороні Часова Яру

Військовий аналітик Василь Пехньо вказав на неприємний момент в обороні Часова Яру, який викликає у нього велику тривогу.

"Це дуже проста мішень", – Пехньо звернув увагу на дивний момент із FPV-дронами в обороні Часова Яру

Приблизно два місяці тому операція РФ у районі Часова Яру перейшла в активну фазу. Тоді (ще до виділення американської допомоги) був період, коли ворожі літаки "Су-25" залітали у повітряний простір міста та їх ніхто не збивав.

Згодом проблему з російськими штурмовиками вирішили передані США "Стінгери" як на Покровському напрямку, так і у Часовому Яру. Але на цьому наші біди не закінчилися. Кілька тижнів тому у Мережі опублікували відео, на якому видно, як ворожі вогнеметні системи "Солнцепек" відпрацьовують по місту, знищуючи абсолютно все, що потрапляє у радіус їхньої дії. Про це розповів журналіст і військовий оглядач Василь Пехньо у своєму стрімі на YouTube-каналі "Фабрика новин".

За словами експерта, "Солнцепек" - це страшна зброя, але аж ніяк не вундерваффе. Її максимальна дальність становить 6 км, а отже можна припустити, що окупанти працюють цими системами по Часовому Яру з Хромового чи Іванівського, тобто це дуже проста мішень для наших FPV-дронів, але вони чомусь не злітають і не вражають ворожі об'єкти.

За словами Пехньо, все це створює похмурі перспективи для Часова Яру, та якщо ситуація не зміниться, то українські війська просто втратять місто.

Насамперед українським бійцям потрібно більше озброєнь від США й інших партнерів, заявив військовий аналітик, адже західна допомога прямо пропорційна нашим успіхам на полі бою. Окрім "Стінгерів", ЗСУ потребують потужних засобів РЕБ, які дозволять глушити ворожі розвідувальні дрони, а також додаткових засобів ППО. Адже сьогодні російські дрони-розвідники почуваються цілком привільно не тільки у районі Часова Яру, а й на багатьох інших територіях, залітаючи на десятки, а іноді й на сотні кілометрів у тили.


Пропонуємо ознайомитися з аналізом ситуації у районі Часова Яру від аналітиків ISW: "Кадри показали просування ЗС РФ..."

Нагадаємо, у 5-й ОДШБр розповіли про бої за Часів Яр: "Практично вся військова допомога йде на Харківський напрямок, не вистачає боєприпасів..."

Автор: Дарья Александрова

Останні новини