24 червня 2024, 11:25

Перше у світі дистанційне мінування: експерти про те, як SeaBaby стали господарями Чорного моря

За допомогою дистанційного мінування СБУ вдалося пошкодити щонайменше чотири ворожі кораблі Чорноморського флоту РФ.

Перше у світі дистанційне мінування: експерти про те, як SeaBaby стали господарями Чорного моря

Через складну систему загородження на вхід у бухту Севастополя удари надводними дронами по ворожих кораблях були для Києва проблематичними.

Щоб обійти цю "лінію оборони", СБУ почали мінувати маршрути, якими мали йти кораблі ЧФ РФ, інформує ресурс The Wall Street Journal.

Для цієї мети спецслужби України створили так звані донні міни вагою 180 кг. Вони зроблені із пластику, а занурюються на мілководді у мул, тому їх складно виявити.

Майже 1,5 місяця у СБУ відстежували постійні маршрути як цивільних, так і військових кораблів РФ у Чорному морі. Після цього за допомогою надводного дрона SeaBaby було встановлено щонайменше дві міни. У вересні 2023 року ворожий ракетний корвет "Самум" підірвався на одній із мін і наразі досі перебуває на ремонті.

Через деякий час надводні дрони SeaBaby заклали ще близько 15 мін. Під час чергового закладання міни дрон виявили два патрульні катери "Раптор". У підсумку SeaBaby відкрив вогонь із міномета, вразивши один із кораблів.

11 жовтня 2023 року катер "Павел Державин" при вході у Севастопольську бухту пробив собі борт. Через два дні він вийшов на ремонт і натрапив на одну з підводних мін. Йому на допомогу кинувся тральщик і сам підірвався на другій міні.

Ще через кілька днів на міну натрапив і сучасний протимінний корабель, яких на службі у ВМС РФ всього кілька одиниць.

Експерти пишуть, що це перше підтверджене у світі дистанційне мінування.

Ще у травні 2024 року голова СБУ Василь Малюк зізнався, що з грудня 2023 року на дрони SeaBaby почали встановлювати систему "Град".

Тоді ж він уперше розповів про дистанційне мінування за допомогою надводних дронів SeaBaby.

Тим часом американська бронемашина Bradley з легкістю розправляється з радянською бронетехнікою ЗС РФ.

Нагадаємо, аналітики з ISW озвучили єдину причину, через яку МО РФ ховає військову техніку "за спинами" громадян своєї країни у Криму.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини