19 червня 2024, 10:46

Київ по праву можна назвати світовою столицею з розроблення безпілотників – WSJ

Українські безпілотники стали розумнішими, а за межами Китаю Київ уже вважають світовою столицею з розроблення дронів.

Київ по праву можна назвати світовою столицею з розроблення безпілотників – WSJ

Більшість українських дронів виробляється на заводі ISR Defence. Зовні вони нічим не змінилися та такі самі, як були до війни, проте "начинка" зовсім інша.

Нова навігація, антена та відеоканал спрямовані на те, щоб уникнути зустрічі з ворожою системою РЕБ, інформує ресурс The Wall Street Journal.

Один зі співзасновників компанії Вадим Юник заявив, що при створенні дронів у пріоритеті боротьба з системами глушіння.

За його ж словами, багато західних компаній намагаються перейняти досвід в України зі створення нових безпілотників. Дрони є вирішальною силою на полі бою. З їхньою допомогою у режимі реального часу можна швидко знайти противника та завдати по ньому удару.

У доповіді Королівського інституту об'єднаних служб ідеться, що до весни 2023 року щомісяця Київ витрачав до 10 тисяч безпілотників, оскільки багато хто з них глушив ворожі системи РЕБ.

Між Києвом і Москвою постійно тривають перегони: Україна намагається налаштувати дрони на інші частоти, проте РФ швидко обчислює їх.

Також і ЗСУ намагаються встановити системи РЕБ на всю свою військову техніку, що перебуває на лінії фронту.

Експерти заявляють, що дрони від компанії Quantum Systems навчилися автоматично перемикатися між частотами. Якщо глушиться одна частота, він різко перемикається на іншу.

Гендиректор компанії Quantum Systems Флоріан Зайбель заявив, що вони збирають дрони у Києві. На підприємстві працює близько 40 осіб. Більшу частину деталей компанія експортує в Україну з країн ЄС.

Є ще один спосіб обійти систему РЕБ - піксельне блокування. Це коли дрон запрограмований на ціль і вже без оператора мчить до неї, долаючи будь-які перешкоди. Такий тип безпілотника не використовує систему GPS-навігації.

Сьогодні Київ можна вважати світовою столицею зі створення дронів. Там працює багато іноземних компаній, і туди ж сходиться постачання всіх комплектувальних з багатьох країн світу.

Раніше понад 70 безпілотників атакували військовий аеродром Морозовськ на території Ростовщини.

Нагадаємо, у ніч на 18 червня безпілотники та ракети атакували НПЗ на території Краснодарського краю та Ростовської області.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини