19 червня 2024, 10:38

Світан розповів, що йому відомо про "котел", у який потрапили окупанти у Вовчанську

Роман Світан прокоментував інформацію російських воєнкорів про те, що армія РФ потрапила в оточення на території Агрегатного заводу у Вовчанську.

Світан розповів, що йому відомо про "котел", у який потрапили окупанти у Вовчанську

Полковник запасу ЗСУ Роман Світан наголосив, що "котел", у який потрапили російські війська у Вовчанську, не контактний, а вогневий. "Мається на увазі оперативне оточення за допомогою вогневої завіси. Росіяни не можуть ні підійти до Агрегатного заводу, ні вийти з нього, тому що одразу ж потрапляють під удари нашої артилерії, яка отримала боєприпаси вже у достатній кількості", - пояснив військовий експерт в ефірі YouTube "24 каналу".

Під час інтерв'ю Світан подякував американцям за допомогу з боєприпасами, а також повідомив, що в Україну почали надходити снаряди за чеською ініціативою. "Уже є підтвердження поставок у великих кількостях, принаймні на Харківському напрямку, тому ми можемо тримати вогневою завісою в оперативному котлі певну частину противника", - зазначив полковник.

Що стосується кількості, то, за словами Свитана, на Агрегатний завод заходило до 500 російських загарбників. Природно, частина з них уже "200-ті". Імовірно, від 200 до 400 росіян у цьому "котлі" зараз закриті та вже кілька десятків здалися у полон.

"З точки зору військових дій, їм вигідно зараз припинити опір і потрапити у полон, поповнивши обмінний фонд, а потім за обміном повернутися до РФ. Ми ж отримаємо назад своїх воїнів, які давно перебувають у полоні, - сказав військовий аналітик, - тому, якщо є хоч якась можливість запропонувати росіянам, які обороняють цей завод, здаватися у полон, то потрібно це робити. Згідно з усіма міжнародними конвенціями, ми ставимося до полонених досить-таки співчутливо".

Нагадаємо, Роман Світан пролив світло на плани армії РФ на Східному напрямку: "Піде новою силою на Донецькому напрямку".

Також Роман Світан анонсував серйозні зміни на полі бою: "Залишилися лічені тижні..."

Автор: Дарья Александрова

Останні новини