14 червня 2024, 12:01

РФ піде новою силою на Донецькому напрямку: Світан пролив світло на плани противника

Військовий експерт Роман Світан описав подальші кроки російських військ на Східному фронті.

РФ піде новою силою на Донецькому напрямку: Світан пролив світло на плани противника

За 10 років на Донбасі росіяни створили серйозне угруповання, розгорнули системи ППО, підтягнули резерви у кілька десятків тисяч росіян. Це ті резерви, які планують задіяти для прориву, причому це було зрозуміло ще пів року тому, коли вони розташовувалися біля Макіївки, заявив полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв'ю для YouTube-каналу "Фабрика новин".

За словами експерта, підготовка до наступальних дій іноді триває не місяцями, а роками. Сьогодні багато хто розуміє, що через п'ять років росіяни планують напасти на країни Балтії. Московські та Ленінградські округи готують майданчики, за кілька років розгорнуть і піднімуть усю інфраструктуру для руху у бік Балтійського моря.

"Усе можна прорахувати, адже війна - це математика", - нагадав Світан.

Про те, що росіяни рухатимуться на Східному фронті, говорить і Буданов, адже кому як не розвіднику про це знати. Українська розвідка бачить ворожі резерви, за якими можна визначити, куди та як буде йти армія РФ, яка у неї підготовка та техніка. Це цілий процес, за яким аналітики відстежують плани противника.

"Саме тому Буданов зараз підтверджує те, про що ми з вами говорили пів року тому, - зазначив Світан. - Наступ буде у бік Покровська та Добропілля. По суті, він уже й зараз іде. Росіяни почали з Авдіївки. Якби вони нас із неї не "видавили", то у них би взагалі жодна операція не пройшла. Сьогодні ж вони намагаються протиснути наші війська через Курахове, Карлівку, але успіхів там у них буде менше через водні перешкоди. А ось з Очеретиним буде найважче, та саме зараз велика кількість сил і боєприпасів ворога спрямована на Очеретинський плацдарм, тому що росіяни рухатимуться через Курахове та Карлівку на Очеретине, а потім уже на Покровськ".

Нагадаємо, Роман Світан спрогнозував кардинальні зміни на полі бою в Україні: "Залишилися лічені тижні..."

Раніше  Роман Світан назвав області України, які ЗС РФ спробують захопити восени: "Ці 600 км однозначно стануть лінією фронту..."

Автор: Дарья Александрова

Останні новини