Комбат 3-ї штурмової бригади ЗСУ Кухарчук: "Найближчим місяцем для Харкова не бачу загрози, а у пів року бачу"
Дмитро Кухарчук вважає, що Харків знову може опинитися під ударами ЗС РФ, якщо вчасно не вжити необхідних заходів.
Чи є загроза для Харкова у контексті російського наступу на Півночі області, що розпочався 10 травня? Про це розповів командир другого батальйону третьої штурмової бригади Збройних сил України Дмитро Кухарчук в інтерв'ю "Українській правді".
Оцінюючи небезпеку безпосередньо для обласного центру, комбат відповів: "Є, звичайно", - але водночас уточнив, що не у найближчій перспективі.
"У найближчий місяць для міста Харкова я не бачу загрози, а у найближчі півроку бачу", - підкреслив Кухарчук.
Комбат додав, що в українських військових є розвідувальні дані, згідно з якими противник запланував створення 20-кілометрової зони для запобігання гіпотетичному наступу українських підрозділів на Бєлгородщину й інші сусідні області.
"Але це не означає, що вони (ЗС РФ - ред.) не пішли б далі (тобто на сам обласний центр). Тут питання ще у тому, що є термін такий, як "розвиток успіху"", - наголосив він.
Додамо, українським захисникам вдалося значно сповільнити просування росіян на Півночі Харківщини та навіть провести контрудари, завдаючи противнику великих втрат. Але водночас ворог не відмовився від ідеї подальшого просування до обласного центру, тому є припущення, що ЗС РФ, перегрупувавшись, можуть знову накопичити сили на цьому напрямку й знову спробувати прорватися до Харкова.
Нагадаємо, аналітики DeepState спрогнозували, що Росія наступатиме на Харків із Луганської області (ділянка від Райгородки до Нововодяного).
Зі свого боку, в Інституті вивчення війни повідомили, що російське командування перекинуло у Харківську область додаткові підрозділи, зокрема 155-ту бригаду.
Також російські окупанти виявилися відрізаними від своїх на території Вовчанського агрегатного заводу (північ Харківщини).
Останні новини
"Потьомкінські плани", – ЦПД розкрив задум влади РФ побудувати метрополітен в окупованому Донецьку
13:41Керівництво КНР різко відреагувало на ініціативи США: "Обійдемося без ваших нафти та зерна", – FT
10:57
У Мережі з'явилося відео, як українські військові дроном збивають російський прапор на Харківщини
Трамп може відвернутися від РФ і перейти на бік України: президент США озвучив деталі – The Atlantic
07:45Путін сприйме цей крок як сигнал: у ЄС та Україні є побоювання з приводу Трампа та переговорів
07:35