11 червня 2024, 07:56

Путін знову підніме тему "нацизму": у Держдепі США готові озброїти "Азов" – WP

Адміністрація президента США зняла заборону на постачання зброї 12-й бригаді спеціального призначення "Азов" НГУ.

Путін знову підніме тему "нацизму": у Держдепі США готові озброїти "Азов" – WP

Ще кілька років тому Вашингтон ввів заборону на використання американської зброї бійцям "Азова", оскільки побоювався ситуації щодо походження підрозділу.

Військові експерти вважають "Азов" одним із найбільш боєздатних військових підрозділів в Україні, інформує ресурс The Washington Post.

Деякі американські чиновники наполягли на тому, що частина бійців "Азова" дотримується расистських, ксенофобських і ультранаціоналістичних поглядів, тому й було ухвалено рішення заборонити їм користуватися американською зброєю на полі бою.

Заборону було знято на тлі травневого наступу ЗС РФ на Харківщині, тиску на ЗСУ на Донбасі та частих ударів по критичній інфраструктурі України.

12-та бригада пройшла перевірку за законом Ліхи, який організував Держдеп США. При цьому у Білому домі не кажуть, коли таку заборону було знято та чи отримали "азовці" американську зброю.

Ні у Генштабі України, ні в уряді, ні в "Азові" не коментують цю новину.

Українські чиновники ще під час оборони Маріуполя вимагали від США зняти заборону.

Не виключено, що таке рішення з боку Білого дому знову змусить Путіна повторювати риторику Кремля про "нацистів і фашистів".

У 2022 році "азовці" захищали не тільки Маріуполь, а й "Азовсталь". На сьогоднішній день у полоні у Кремля ще близько 900 бійців.

У 2023 році "Азов" став бригадою і почав активно набирати до своїх лав нових людей. Тільки за два місяці вдалося набрати до 5 тисяч осіб.

Раніше Прокопенко виклав у Мережу кадр від 2022 року, коли обговорювалося питання виведення з території "Азовсталі" цивільних.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини