21 травня 2024, 07:41

"Звільнимо всіх, повернемо кожного", – Денис Прокопенко виклав у Мережу знімок 2022 року з території "Азовсталі"

Два роки тому бійці з "Азова" отримали наказ від вищого керівництва України припинити оборону Маріуполя та здатися у полон.

"Звільнимо всіх, повернемо кожного", – Денис Прокопенко виклав у Мережу знімок 2022 року з території "Азовсталі"

Два роки тому бійці з "Азова" отримали наказ від вищого керівництва України припинити оборону Маріуполя та здатися у полон. Про це вчора на своїй сторінці у соцмережі написав командир 12-ї бригади "Азов" підполковник Прокопенко. Однак ще у травні 2022 року йому вдалося провести переговори з ворожою стороною щодо евакуації з території "Азовсталі" цивільного населення.

Тоді, два роки тому, Прокопенку силою дипломатії вдалося врятувати понад сотню життя простих українців, які знайшли свій захист на "Азовсталі". Про це Денис Прокопенко написав на своїй сторінці у Facebook.

Відомо, що останній цивільний покинув територію заводу 7 травня 2022 року. Після цього маріупольський гарнізон продовжував оборонні бої, поки не надійшов наказ вищого командування про вихід.

Бої за Маріуполь врятували всю Україну. Однак за це довелося розплачуватися життями бійців, які загинули як у міських боях, так і у таборі для військовополонених у Оленівці. Уже два роки багато захисників Маріуполя досі перебувають у полоні у ворога.

Наразі у полоні у Кремля близько 90 "азовців", проте їх ніхто не забув.

"Ми повернемо всіх і звільнимо кожного", - заявив Денис Прокопенко.

Фото зроблено у травні 2022 року між територіями "Комунальника" й "Азовсталі".

Нагадаємо, Зеленський просить від союзників до 120 літаків F-16, або ж Захід має сам збивати ракети над Україною.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини