30 травня 2024, 12:58

США дозволили ЗСУ бити американською зброєю по військових РФ за межами України – WP

США вперше визнали, що дозволили Україні збивати російські військові літаки та ракети над територією Росії.

США дозволили ЗСУ бити американською зброєю по військових РФ за межами України – WP

В України немає обмежень на використання американських засобів ППО, щоб збивати російські ракети або військові літаки над територією Росії, "якщо вони становлять загрозу для України". Про це газеті The Washington Post сказав анонімний представник зі США.

Коментар з'являється побіжно всередині великої замітки видання про те, що Вашингтон стурбований ударами України по російських радіолокаційних станціях системи попередження про ракетний напад.

Коментуючи її, провідний західний військовий аналітик Роб Лі зазначив, що вважає заяву першим підтвердженням з боку офіційного представника США того, що надані Штатами системи ППО, зокрема Patriot, можуть бути використані для ураження російських літаків у російському повітряному просторі, наприклад, бомбардувальників "Су-34", які скидають на Україну бомби-планувальники з комплексами УМПК.

Продовжуючи свої міркування, Роб Лі нагадав, що американські ракети вже, ймовірно, Україна використовувала для ударів по російських військових літаках, наприклад, по групі з кількох літаків у травні минулого року над Брянською областю (це підтверджував речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат) і під час атаки на Іл-76 у січні.

У тій самій статті джерело WP розповіло газеті, що Вашингтон висловив Україні занепокоєння у зв'язку з двома ударами по російських радіолокаційних станціях системи попередження про ракетний напад, що сталися протягом останнього тижня у Краснодарському краї та Оренбурзькій області. На думку США, Москва може розцінити це як загрозу своїм ядерним силам. "Росія може порахувати, що її здатність виявляти на ранній стадії ворожу ядерну активність може бути проблемою", - сказав співрозмовник газети.

При цьому українське джерело сказало газеті, що Росія використовує пошкоджені радари для спостереження за діями українських військових. На запитання про те, чому удару було завдано, зокрема, по станції в Орську, яка розташована далеко від України, він відповів, що Москва "переключила всі свої можливості на війну проти України".

Напередодні під час пресконференції у Молдові держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що Вашингтон "не заохочує та не допускає ударів за межами України", але Київ "має ухвалювати власні рішення про те, як найкраще ефективно захистити себе".

Тим часом ЗМІ повідомляють про зміну позиції канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо питання використання Україною західної зброї для ударів по цілях у РФ.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини