30 травня 2024, 09:48

Росіяни готові оголосити полювання на шведський літак-розвідник ASC 890 – Forbes

Практично всі літаки ДРЛО є вразливими, та за ними постійно йде полювання.

Росіяни готові оголосити полювання на шведський літак-розвідник ASC 890 – Forbes

Практично всі літаки ДРЛО є вразливими, та за ними постійно йде полювання. Не є винятком і шведський літак-розвідник ASC 890, який отримає Україна у рамках нової військової допомоги.

Експерти нагадують, що літаки типу ASC 890 передають дані за допомогою Link 16. Система дозволяє обмінюватися даними з винищувачами F-16, які незабаром також отримає Київ, інформує ресурс Forbes.

Однак літаки такого типу дуже вразливі, що й показали останні події в Україні, коли ЗСУ знищили щонайменше два літаки-розвідники РФ "А-50".

Експерти заявляють, що шведські літаки ще більш уразливі, ніж російські.

Максимальна швидкість шведського літака становить 900 км/год, він може підніматися на висоту 7,6 км. Великий мінус для шведського літака, що ПКС РФ використовують потужні ракети класу "повітря - повітря" "Р-37М", дальність польоту яких становить 300 км.

У Королівському Об'єднаному інституті оборонних досліджень зауважили, що українцям на шведському літаку доведеться нелегко, якщо проти нього діятиме ворожий "МіГ-31БМ", тим паче що шведський літак ASC 890 маломаневрений. Таким літакам складно сховатися. Поки у них увімкнений радар, вони також видимі для противника.

Експерти наголошують, що щоразу, коли літак підніматиметься у повітря, його одразу ж відстежуватимуть росіяни.

Українці все одно не відмовляться від такого подарунка, однак їм доведеться продумати схему, як піти від атак з боку ПКС РФ.

Не виключено, що літаки літатимуть якомога ближче до кордону з Польщею.

Нагадаємо, у рамках нової військової допомоги Україні Швеція готова передати літак-розвідник ASC 890.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини