30 травня 2024, 09:10

Україна знайшла спосіб обходити систему глушіння РФ, яка створює перешкоди для дронів, – The Economist

Окупанти навчилися глушити українські дрони на передовій, що ще більше ускладнює ЗСУ боротьбу зі ЗС РФ.

Україна знайшла спосіб обходити систему глушіння РФ, яка створює перешкоди для дронів, – The Economist

Окупанти навчилися глушити українські дрони на передовій, що ще більше ускладнює ЗСУ боротьбу зі ЗС РФ. Однак українським захисникам все ж вдалося знайти вихід із ситуації, що склалася. Українські розробники створили новий пакет програмного забезпечення для дронів типу Eagle Eyes.

Програмне забезпечення дає змогу орієнтуватися дронам тільки за допомогою "машинного зору", інформує ресурс The Economist.

Безпілотник орієнтується тільки на ті карти, які були раніше у нього вшиті, та порівнює їх із відеозображенням місцевості, над якою той пролітає. У такому разі його несильно турбують "глушники".

Ба більше, безпілотник типу Eagle Eyes може розпізнавати деякі наземні цілі, включно з танками, вертольотами, пусковими установками тощо. Щойно дрон їх виявить, він завдає удару сам, не чекаючи наказу оператора.

Один із командирів операторів дронів ЗСУ зізнався, що головною метою для Eagle Eyes є станції глушіння ЗС РФ. Ціль №2 - системи ППО.

Уперше спецпризначенці ЗСУ випробували ці дрони навесні 2023 року. Зараз такі дрони активно використовують українські захисники з підрозділу "Білий орел" на Півдні України.

Безпілотник може подолати відстань до 60 км. Його також іноді використовують для нанесення ударів по енергетичній інфраструктурі РФ.

Раніше ми повідомляли, що 27 травня два безпілотники атакували заправну станцію в Орловській області.

Нагадаємо, український безпілотник подолав відстань у 1800 км, щоб завдати удару по системі "Воронеж М" в Оренбурзькій області.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини