30 травня 2024, 07:56

Чому Кремль відмовляється проводити обмін військовополоненими: в ISW знайшли кілька відповідей

Востаннє обмін військовополоненими між РФ і Україною відбувся 8 лютого 2024 року.

Чому Кремль відмовляється проводити обмін військовополоненими: в ISW знайшли кілька відповідей

Днями у Кремлі звинуватили Україну у тому, що зриваються плани щодо обміну військовополоненими. При цьому у ЗМІ дедалі більше просочується інформації про зловживання РФ щодо українських військовополонених.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили розібратися у ситуації, що склалася, та з'ясувати, хто правий, а хто винен.

Омбудсмен РФ Москалькова заявила про те, нібито Київ висунув російській стороні "надумані вимоги", та це призвело до паузи в обміні військовополоненими; нібито Москва зробила все можливе, щоб потримати діалог як із Києвом, так і з представниками Червоного Хреста.

Ще у листопаді 2023 року представник українського координаційного штабу з поводження з військовополоненими Яценко дав зрозуміти, що влітку 2023 року зірвався обмін через РФ і невстановлену причину.

Журналісти "Радіо Свобода" повідомляють, що в Україні 2024 року довелося відкривати вже третій табір для російських військовополонених. З одного боку, причина - обміни, що не відбулися раніше, але і з іншого - збільшувана кількість дезертирів у ЗС РФ.

У 2024 році у Мережі не раз спливали відео, на яких можна було побачити розстріл російською стороною українських військовополонених. Також окупанти часто використовують українських солдатів як живий щит. Були чутки про те, що у РФ створено "чорний ринок" для торгівлі військовополоненими воєнізованим формуванням.

Також є інформація та про те, що з українських військовополонених Кремль формує бойові батальйони.

Звинувачення Москалькової у тому, що Україна є стороною, відповідальною за припинення обміну військовополоненими, може бути спробою риторично перекласти провину на Україну та заплутати цілу низку добре задокументованих зловживань з боку Росії щодо українських військовополонених, потенційно, щоб розпалити невдоволення в українському суспільстві або збентежити Захід.

Раніше ми повідомляли, що через великі втрати на Харківщині у МО РФ вирішили вдатися до послуг своїх солдатів-строковиків.

Нагадаємо, за словами Умерова, Україна знайшла додаткове джерело фінансування військових закупівель для ЗСУ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини