29 травня 2024, 07:34

Нові докази для міжнародного трибуналу над РФ: Z-канали показали факти застосування хімзброї

Російські окупанти на відео продемонстрували черговий військовий злочин у війні проти України.

Нові докази для міжнародного трибуналу над РФ: Z-канали показали факти застосування хімзброї

Напередодні пропагандисти виклали у Мережу кадри з однієї із захоплених позицій ЗСУ у районі Авдіївки. На кадрах можна побачити факт застосування проти українських захисників хімічної зброї.

Йдеться про газову гранату, яку зазвичай правоохоронні органи використовують під час розгону демонстрацій, а окупанти - для "викурювання" бійців ЗСУ з окопів, інформує канал "Україна 365".

На відео пропагандист показав гранату "РГ-ВО" - ручна граната, речовина отруйна.

Z-військкор заявив, що на позиції можна побачити як протигаз, так і газову гранату, яку закинула в окоп армія Путіна.

Експерти нагадують, що до складу цієї гранати входить така речовина, як газ хлорацетофенон. Він перебуває у списку Конвенції про хімзброю на першому місці. Якщо людина надихається таким газом, то у неї починається блювота, подразнення шкіри та сльозовиділення.

З 2024 року не тільки в Україні, а й на Заході постійно звинувачують армію Путіна у тому, що та використовує заборонену хімічну зброю проти ЗСУ.

Однак завдяки такому сюжету Київ отримав ще один доказ воєнного злочину Кремля, який можна буде використати у майбутньому на суді у Гаазі.

Раніше аналітики з DeepState повідомили, що армія Путіна активно застосовує хімічну зброю проти ЗСУ у районі Бахмуту та Сватового.

Нагадаємо, на початку травня Вашингтон анонсував нові санкції проти РФ через використання у війні проти України хімічної зброї.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини