24 травня 2024, 12:51

Росіяни планували "велику битву за Харків", але зупинилися на півночі від села Липці – Коваленко

У Липцях російські загарбники, незважаючи на "наполеонівські" амбіції, були зупинені, а у Вовчанському районі втратили деякі позиції.

Росіяни планували "велику битву за Харків", але зупинилися на півночі від села Липці – Коваленко

Російським окупантам не вистачає сил і ресурсу на півночі Харківської області, зазначає аналітик із групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, передає Oboz.UA.

За його словами, ситуація у Липцях останніми днями практично не змінюється.

"Фактично росіяни були зупинені, загальмувалися, та їм не вистачає ресурсу для того, щоб почати бойові дії на північних околицях Липців", - зазначив Коваленко.

За його словами, ЗС РФ буде вельми непросто воювати у цьому населеному пункті, оскільки річки Липець і Харків значно ускладнюють просування "амбітних і рішучих" російських військових. Навіть якщо росіянам вдасться прорватися у північну частину Липців, далі на їхньому шляху очікує природна водна перешкода, що заважає просуватися вглиб цього села.

"Ми вже виходимо на рубіж 2-го тижня цієї "великої битви за Харків"... ЗС РФ зупинилися на північних околицях Липців, навіть до них не дійшли", - підкреслив Коваленко.

Крім того, за його даними, на Бєлгородщині РФ і у зоні бойових дій у Харківській області російські агресори зібрали 40 000 особового складу. Це вже на 10 тисяч більше, ніж станом на 10 травня, проте вони нарощують особовий склад на цьому напрямку та намагаються продовжувати наступ саме тут.

"Але все ж таки ми бачимо майже нульовий результат у напрямку на Липці. Вони вибирають між Липцями та Вовчанським напрямком", - додав він.

Що стосується Вовчанська Харківської області, куди зайшли російські вояки, то там тривають міські бої.

"У Вовчанському районі ЗС РФ втратили деякі позиції. Їм не вистачає ресурсу, щоб домінувати... Говорити про те, що в окупантів є ресурс для захоплення всього цього населеного пункту найближчим часом, або, наприклад, вони можуть форсувати річку Вовча, - ні, з цим я не погоджуюся", - резюмував оглядач.


Нагадаємо, аналітики ISW, описуючи бої за Липці та Вовчанськ Харківської області, зазначили, що ЗСУ здійснили одразу дві успішні контратаки на цьому напрямку.

Раніше Олександр Коваленко розповів, у якій області росіяни намагаються скопіювати тактику України у війні: "Різко збільшилася кількість вильотів..."

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини