22 травня 2024, 08:09

Російська система ППО виявилася безсилою проти ракетно-безпілотних атак ЗСУ – The Telegraph

Київ перемагає Москву у ракетно-безпілотній війні, а російська система ППО показала своє безсилля.

Російська система ППО виявилася безсилою проти ракетно-безпілотних атак ЗСУ – The Telegraph

Офіцер Королівського флоту Британії Том Шарп заявив, що інтенсивність ударів ЗСУ по військових об'єктах і кораблях РФ просто вражає.

Про це він написав учора у своїй колонці на ресурсі The Telegraph після того, як минулого тижня ЗСУ завдали масованого удару по порту у Новоросійську.

В атаці брали участь як морські дрони, так і безпілотники. Уже у неділю, 19 травня, Київ завдав ударів ATACMS по одній із бухт Севастополя, знищивши тральщик "Ковровец". А вже на початку поточного тижня під воду пішов і корвет "Каракурт".

Шарп здивований, як ЗСУ вміло використовували ракети ATACMS проти морської цілі. Зазвичай їх так не використовують, а вони призначаються для боїв на суші. Однак сама ракета розкидає боєприпаси, які можуть завдати ураження великої площі. Не виключено, що для знищення кораблів ЗСУ використовували боєприпас вагою 213 кг.

Однак якщо на озброєнні у Києва є такий боєприпас, то незрозуміло, чому ще не завдано удару по Кримському мосту.

Також удари ATACMS по аеродрому Бельбек знищили не тільки кілька ворожих літаків, а й установки "С-400". Російська система ППО виявилася на ділі не такою надійною, як про неї співав пісні Путін.

Щоб навчитися протистояти атакам такого роду ракет, необхідно мати три рівні захисту: попередження, виявлення та знищення.

Зараз багато сил витрачається саме на виявлення ракет, оскільки вони стають дедалі швидшими. З функцією знищення зараз добре справляються тільки системи Patriot, THAAD, Arrow і Iron Dome.

Система ППО спрацьовує на всі 100%, якщо всі ці три рівні захисту працюють у парі. В іншому разі така система стає недієвою та марною.

За два роки війни Україна показала свою ефектність в атаках на військові об'єкти та критичну інфраструктуру на території РФ за допомогою безпілотників і ракет.

Раніше експерти й аналітики намагалися з'ясувати, що ж із себе представляє африканський корпус, який веде бої на Півночі Харківщини.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини