17 травня 2024, 07:55

Армія РФ не досягне стратегічних цілей на Харківщині: експерти озвучили низку причин

Не так давно армія Путіна окупувала Лук'янці та просунулася у бік Липців.

Армія РФ не досягне стратегічних цілей на Харківщині: експерти озвучили низку причин

Не так давно армія Путіна окупувала Лук'янці та просунулася у бік Липців. Кадри з геолокацією від 15 травня показали просування окупантів на південь від Лук'янців.

Аналітики з ISW підтверджують захоплення ворогом Лук'янців, а додаткові кадри з геолокацією від 16 травня показали просування армії Путіна до Липців.

Z-канали пишуть про просування ЗС РФ на 1,2 км у районі Глибокого, однак аналітики з ISW не побачили візуального підтвердження. Російські війська продовжують свій наступ у районі Липців, Пильної, Лук'янців і Глибокого.

Є просування в окупантів у північній частині Вовчанська. Кадри з геолокацією від 16 травня засвідчили просування противника вулицею Шевченка та вздовж вулиці Короленка. Також під контролем ворога місцева лікарня.

Z-канали пишуть, що армія Путіна просунулася на 3 км у Вовчанську, наблизившись до цвинтаря та агрегатного заводу, який розташований у центрі міста.

Український військкор Машовець заявив, що за перші п'ять днів боїв на Харківщині бойова міць противника різко знизилася. Підрозділи 7-го і 18-го мотополку зазнали великих втрат на лінії Глибоке - Лук'янці.

У районі Вовчанська ведуть бої окупанти з 1-го танкового полку та 47-ї танкової дивізії.

За словами Машовця, в окупантів немає додаткових сил у Північному угрупованні військ, щоб активізувати наступальні операції на півночі Харківщини.

На кордоні також помічені "кадирівці", однак не виключено, що це ті сили, які ще на початку 2024 року були перекинуті на Білгородщину для захисту від "РДК".

Російські війська, судячи з усього, почали наступальну операцію на півночі Харкова до того, як вони завершили доведення Північного угруповання військ до заявленої запланованої кінцевої чисельності, та у них може не вистачити достатніх боєздатних сил для досягнення своїх оперативних цілей у Харківській області.

Раніше ми повідомляли, що Київ прекрасно знав про підготовку наступу ворога на Харківщині, проте відсутність боєприпасів не дають можливість вибити противника з України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини