19 квітня 2024, 12:53

Комбат Федоренко розповів про ситуацію у районі Часова Яру, звернувшись із проханням до співгромадян

Армія РФ практично в усьому перевершує ЗСУ у районі Часова Яру, але все одно не може домогтися тактичних успіхів, повідомив комбат Федоренко.

Комбат Федоренко розповів про ситуацію у районі Часова Яру, звернувшись із проханням до співгромадян

На Бахмутському напрямку, а саме, біля Часова Яру сьогодні дуже гаряче. Противник перекидає сили з Лиманського напрямку, посилюючи свої війська на цій позиції. Крім того, очевидною є перевага окупантів у техніці (броньованій і неброньованій), кількості артилерійських засобів і боєприпасів до них, засобах БПЛА (як розвідувальних, так і ударних) і у живій силі. Однак, незважаючи на це, Силам оборони України вдається доволі динамічно та потужно тримати лінію бойового зіткнення біля Часова Яру.

Про це розповів командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" (РУБпАК) 92-ї ОШБр Юрій Федоренко в інтерв'ю Юрію Бібіку для YouTube-каналу "Фабрика новин".

За словами військовослужбовця, за останні кілька днів противник жодних тактичних успіхів не мав, незважаючи на постійний тиск.

Крім того, Федоренко підтвердив інформацію про те, що ворог намагається виконати чіткий наказ керівництва: узяти Часів Яр до 9 Травня за будь-яку ціну. У зв'язку з цим комбат попросив українців, які мають родичів і близьких у (при)фронтовому місті вивезти їх звідти.

На сьогоднішній момент у Часовому Ярі, за різними підрахунками, залишається близько 600 мирних жителів, повідомив боєць. І якщо не вжити своєчасних заходів щодо евакуації цивільних, правоохоронцям і військовим доведеться ризикувати власним життям, щоб під шквальними обстрілами вивозити їх, а це далеко не завжди закінчується добре для всіх учасників процесу. "І це я ще дуже м'яко говорю про це", - сказав Федоренко.

Також захисник України наголосив, що Часів Яр справді дуже важливий для нас у стратегічному відношенні. Його втрата означатиме відкриття "широких воріт" для противника, які дозволять йому легше захоплювати інші українські міста.


Раніше комбат Федоренко пояснив, чим можна "вилікувати" страх перед мобілізацією: "Потім уже буде пізно".

Автор: Дарья Александрова

Останні новини