1 квітня 2024, 15:31

ЗСУ почали успішно застосовувати технологію минулого століття, проти якої ворог поки що безсилий

На озброєнні у Сил оборони України з'явилися аеростати, які допомагають ще ефективніше використовувати дрони.

ЗСУ почали успішно застосовувати технологію минулого століття, проти якої ворог поки що безсилий

Журналіст Василь Пехньо розповів про те, як бійці ЗСУ вміло застосовують старовинні технології. Аеростати, про які давно всі забули, отримали друге життя у період війни, оскільки показали свою ефективність у тих ситуаціях, де потрібно беззвучно пробратися повітрям у тил ворога. Єдиний мінус технології - невелика дальність польоту, яка становить до 2 км.

Про це можна дізнатися з матеріалу Василя Пехньо на каналі YouTube.

"Цей проєкт від української компанії "УКРАЇНСЬКА БАВОВНА". Він підтримується Міністерством цифрової трансформації, тому це дійсно технологія, на яку зараз роблять ставку. Ось такі "повітряні змії", але називаються вони аеростати", - повідомив український журналіст.

Потім Василь Пехньо розповів більш детально про несучасну технологію, якій знайшли застосування українські військові: "За своєю будовою це велика повітряна куля на мотузці, до якої кріпиться корисне навантаження (це може бути камера або ретранслятор, залежно від поставленого завдання)".

"Генеральний директор компанії "УКРАЇНСЬКА БАВОВНА" стверджує, що найбільшим попитом зараз на фронті користуються не камери спостереження, а саме ретранслятори: вони допомагають тримати стабільний сигнал між оператором і його дроном. Оператор, який запускає дрон, отримує стабільний сигнал саме завдяки ретранслятору на ось такому аеростаті", - пояснив телеведучий "Фабрики новин".

Важливий момент, на якому загострив увагу журналіст: жоден аеростат росіянам збити поки що не вдалося, що ще раз підтверджує цінність цієї технології для ЗСУ.


Автор: Алина Романенко

Останні новини