1 квітня 2024, 07:57

Потужна зброя часів СРСР: ЗМІ про ворожі бомби, які ЗС РФ активно застосовують на Донбасі

Російські авіабомби вагою до 1500 кг завдають серйозних руйнувань, де б їх противник не використовував.

Потужна зброя часів СРСР: ЗМІ про ворожі бомби, які ЗС РФ активно застосовують на Донбасі

Щоб протистояти новій загрозі, Києву необхідно більше систем ППО, а також іншої зброї та боєприпасів. Про це напередодні написав оглядач Том Вотлінг для ресурсу Independent.

Аналітик пише, що авіабомби - один з успіхів наступу ЗС РФ на ЗСУ на Донбасі. Також цьому сприяє і відсутність військової допомоги з боку Заходу, особливо США.

Модифіковані авіабомби "ФАБ-1500" дуже небезпечні. У ЗСУ є альтернатива у вигляді американських боєприпасів JDAM, але вони мають меншу руйнівну здатність.

А ось британський військовий оглядач Джон Форман вважає ФАБ не такими потужними, як JDAM. Однак тут є великий мінус: РФ авіабомби простіше та дешевше дістати, ніж українцям американські JDAM.

Радянськими модернізованими ФАБами можна добре атакувати лише нерухому ціль. Її можна скоригувати за допомогою лазерної навігації або супутника, щоб удар був точний майже на 100%.

Такі ФАБи набагато небезпечніші за артилерійський снаряд через їхній розмір і вагу. Ба більше, такими бомбами можна наносити удари на відстані до 40 км від цілі.

Британський аналітик Джастін Бронк заявив, що у РФ є всі можливості, щоб модифікувати радянські авіабомби ФАБ. Україні ж необхідні додаткові ракети, літаки та системи ЗРК, щоб протистояти окупантам.

Раніше аналітики з ISW прогнозували новий наступ армії Путіна, але тільки в одній точці.

Нагадаємо, російські й українські пабліки повідомили останні новини з Херсонщини, де ЗСУ все ще тримають позиції у районі Кринок.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини